piątek, 29 marca 2019

Mademoiselle Oiseau w ArgentyniiMademoiselle Oiseau w Argentynii

Książka jak z mojego dzieciństwa. Prawdziwy kanon literatury, pięknie wydane, piękne ilustracje. Po prostu marzenie zagłębić się w tej powieści.  Uciec jak najdalej, ukryć się w krainie dla innych niedostępnej. 
To już nasza trzecia przygoda z Mademoiselle Oiseau i Izabellą. Tak jak pisałam w pierwszej części to, jak wejście do szafy z Narnii. Ja jako dama a córka jako Izabella, ruszamy w podróż, odkrywamy razem rzeczy, które w codzienności są błahe a tu magiczne.

Co wieczór, po ciężkim dniu odpływałyśmy do krainy rzeczy niemożliwych, po dachach starych Paryskich kamienic podążaliśmy do krainy zwanej Argentynii i proszę mi tu nie mylić z Argentyną!
Popijając herbatkę, Izabella słucha, jak nasza starsza pani opowiada fascynujące historie o sobie oraz o jej znajomych. Za tymi wspomnieniami kryją się tajemnicze zagadki oraz skarby.
Zdaje się, że ta cała przygoda, nie jest przypadkiem. Mademoiselle Oiseau i Izabella coś łączy. Czy dacie się porwać w ten świat, w celu rozwiązania tej zagadki?
Czy jesteście gotowi do tej przyjaźni?


Wczesniej opisywaliście pierwszą  Historię Mademoiselle Oiseau oraz drugą Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości.

Opis: ze strony wydawnictwa wydawnictwoliterackie.pl
"Opowieść o przyjaźni między bezczasową damą i nieśmiałą dziewczynką. O życiu, miłości i marzeniach. A także o tym, że to, co zbyt piękne, żeby było prawdziwe, czasem okazuje się najprawdziwszą prawdą!
 Już wiosna! W Alei Minionych Czasów krzaki róż puszczają pierwsze błyszczące listeczki, lecz Mademoiselle Oiseau jest melancholijna i przygnębiona… Czyżby nie lubiła wiosny? A może dość ma już kotów, ptaków, latających dywanów i naszyjników z pereł? Czy nowa wyprawa w towarzystwie Isabelli przywróci jej dobry nastrój i natchnie do nowych, zwariowanych pomysłów?
 Ponad dachami Paryża leży Srebrna Kraina, Argentynia. Jest daleko i całkiem blisko. Łatwo do niej dotrzeć lecz trudno znaleźć drogę powrotną. To miejsce, w którym spełniają się marzenia, śnią się najdziwniejsze sny i dzieją się rzeczy zupełnie magiczne. Pośród porcelanowych skarbów, wielobarwnych motyli oraz ekscentrycznych mieszkańców tej osobliwej krainy ożywają stare wspomnienia, rozwiązują się tajemnice i wszystko w zaskakujący sposób łączy się ze sobą... Może to więc nie przypadek, że szalona, cudowna Mademoiselle Oiseau i dziewięcioletnia Isabella stały się najlepszymi przyjaciółkami?"

Info:

Wydanie: I
Przekład: Alicja Rosenau
Oryginalny tytuł: Mademoiselle Oiseau och landet Argentine
Data premiery: marzec 2019
Format: 195x270 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.