niedziela, 26 kwietnia 2020

Sadzimy kwiaty.

Kwiatki.

 Najlepsza gra na wiosnę, do zmotywowania, by coś zrobić w swoim ogrodzie, ewentualnie w doniczce na parapecie. Zasada jest prosta, musisz wyhodować jak najpiękniejszy i największy bukiet kwiatów, a to jak się okazuje, nie jest takie proste.

Gra planszowa ,,Kwiatki" marki Rebel z miejsca mnie i córki rozkochała w sobie, raz na piękną ilustrację na pudełku i dwa, gdy zobaczyłyśmy karty, gdzie ilustracje kwiatów aż kusiły, by je obwąchać.

Grę można modyfikować do możliwości graczy, z młodszą córka grałam doniczkami nieoznaczonymi, by nie komplikować zadania. Natomiast ze starszą już wariant dla zaawansowanych, jednak dziewczyny grały ze sobą lżejszą wersją i obie świetnie się przy tym bawiły, choć młodsza uczyła się, że niestety czasem trzeba przegrać (ja jej dawałam wygrać).

Gra oraz kwiaty i opis kwiatów w instrukcji fascynuje do przeniesienia gry w rzeczywistość, co prawda dzisiejsza sytuacja na świecie nie pozwala na buszowanie po sklepach ogrodniczych, ale dzięki grze doceniliśmy to, co mamy w ogrodzie. Róże i tulipany doczekały się pielenia oraz podcinania. Czujemy, że odwdzięczą się nam wkrótce i wygramy piękny ogród, gdzie sąsiedzi będą nam z zachwytem zaglądać przez płot.

Opis:
Kasia jest mistrzynią florystyki - sztuki układania roślinnych kompozycji. Z pasją hoduje i ścina kwiaty, a następnie tworzy z nich przepiękne zestawienia. Teraz Ty również możesz nauczyć się tej wspaniałej sztuki! Dbaj, by zbierać jak najbardziej okazałe egzemplarze i skomponuj z nich możliwie najpiękniejszy układ. Pomogą Ci w tym specjalne, magiczne doniczki; przyda się też odrobina szczęścia! 


Info:
Gra planszowa: Kwiatki
Liczba graczy: 2
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok 20 min
Wydawnictwo: Rebel.pl
1 komentarz :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.