niedziela, 31 marca 2019

Gemino. Gra logiczna


Gemino. Gra logiczna

Grę wszyscy porównują do gry "kółko krzyżyk" oczywiście i my się z tym zgadzamy, ale jako użytkownicy telefonów lubimy gry typu ,,Diamond Dash", ,,Bubble Island" Czyli kolorowe kryształki czy kulki, które kasują się przy odpowiedniej zebranej ilości.
Kolorowe kafelki przy tej grze, zdecydowanie kojarzą nam się z
grami, którymi w wolnej chwili klikamy na telefonie. Gra Gemino, od razu zyskała dzięki temu naszą sympatię, w dzisiejszych czasach, gdy dzieci dużo czasu spędzają w świecie wirtualnym, będzie dobrym oderwaniem. Przyjemny powrót do rzeczywistości, na pewno zaspokoi maniaków gier.
Kolejny plus gry i kolejne nasze rodzinne skojarzenie to do gry warcaby. Gra wymaga pełnego skupienia, przemyślenia każdego ruchu. Gra na dwóch planszach powoduje, że trzeba się skoncentrować.  Dobre to jest do ćwiczenia  lewej i prawej ręki oraz do spostrzegawczości.
Gra mi, jak i synowi przypadła do gustu, że próbowaliśmy nagrać filmik na kanał, ale po wielu próbach zawsze coś nie tak zrobiliśmy :-D lub ktoś nam wszedł w kadr swoją postacią, albo wołaniem :-D Nie poddajemy się w każdym razie, w przyszłym tygodniu będziemy dalej próbować popołudniami, gdy syn wrócili ze szkoły.
To tylko kwestia paru dni i dodam filmik ;-) Oczywiście link do kanału zapodam wam tutaj.
Ogólnie przy tych partyjkach, na rożne pomysły wpadaliśmy i chyba coś razem stworzymy. No ale cicho sza, nie zapeszajmy :-DOpis: ze strony wydawnictwa egmont.pl
"GEMINO to bardzo przyjemna gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady (podobne do „kółko i krzyżyk”) umożliwiają ciekawą, wciągającą rozgrywkę. Dzięki temu do gry chętnie zasiądą zarówno rodzice, dzieci, jak i dziadkowie. 
Aby wygrać, trzeba planować swoje ruchy, blokować i przechytrzyć przeciwników na dwóch planszach jednocześnie".

Info:

 • Kategorie: 
  1. Gry planszowe »
  2.  
  3. Gry logiczne
 • Wydawca: Egmont
 • Liczba stron: 1
 • Wymiary: 25x25x6cm
 • Wydanie: 2019
 • Liczba graczy: 2-4 osób 
Wiek graczy: 6-106 lat

Elementy gry:
- 56 płytek (po 14 z każdym symbolem)
- 2 dwustronne plansze5 komentarzy :

 1. Świetny artykuł! Sama wcześniej nie znałam tej gry ale wydaje się świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepiej właśnie stawiać na tego typu zabawki. Można dzięki temu połączyć naukę z edukacją u dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa gra dla całej rodziny. Można się świetnie bawić, spędzić czas z dzieckiem i postawić na rozwój najmłodszych członków. Takie 3 w 1 ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem najlepsze są takie gry i zabawki, które są edukacyjne i rozwijające. W sklepie z zabawkami dla dzieci staram się wybierać takie, które będą pozytywnie wpływać na rozwój mojego dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.