wtorek, 1 grudnia 2020

Śnieżna siostra. Maja Lunde

 

Śnieżna siostra

Grudzień jest magiczny pod każdym względem, rozpoczynamy wyjątkowy czas przygotowania się do tego wyjątkowego dnia, jakim jest wigilia i Boże narodzenie. Adwent to niesamowita podróż do wnętrza siebie. Warto pomóż sobie w tym okresie zrozumieć zawiłe zakamarki naszej duszy. Najlepiej poczuć się dzieckiem i zaczytać się w dobrej literaturze.  

,,Śnieżna siostra" to niesamowita opowieść, która wprowadza w klimat świąt, ale tu nie tylko chodzi o choinkę i prezenty, to coś więcej, czego nie można

zrealizować pieniędzmi, można za to dobrym uczynkiem. Opowieść zawiera 24 rozdziały, jeden rozdział na każdy dzień Adwentu, pomoże zrozumieć dziecku i dorosłemu, sens tego magicznego czasu.

Autorka Maja Lunde, którą znam już z innych książek, jak zawsze trafia w sedno sprawy. Ta książka jest w tym roku specjalnie dla mnie i moich dzieci bliska, bo sami zadawaliśmy sobie pytanie, czy u nas będą w tym roku święta? Niestety przeżyliśmy wielką stratę, gdzie dzieci straciły ojca, a ja ukochanego męża. Choć ciągle nie chcemy w to wierzyć, że go nie ma, rzeczywistość codziennie nas z tej nadziei odziera.  

,,Śnieżna siostra" uświadomiła mi, że nie można stracić nadziei na lepszy dzień, zwłaszcza nie można odbierać tego dzieciom, one są świadome sytuacji i nawet  gdy przeszły przez takie doświadczenie, dalej podążają za życiem i nadzieją na lepsze jutro. 

Książkę zdecydowanie polecam każdemu, bez względu na wiek, obowiązkowo w domowej biblioteczce, pomocna w sytuacji gdy w rodzinie kogoś zabraknie, albo chcemy przygotować się na taką sytuację, bo dnia i godziny nie przewidzisz. 


Opis:

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.

Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.

I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.

Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Śnieżna siostra – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera Historia pszczół i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia


Info:

Autor: Maja Lunde

Ilustracje: Lisa Aisato

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Data wydania: 10. 2019

Oprawa: Twarda

Stron: 192

Gatunek: Literatura dziecięca, Literatura Norweska, 

Wydawnictwo: Literackie3 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.