czwartek, 17 sierpnia 2017

Historia Mademoiselle Oisean


Historia  Mademoiselle Oisean

Czytanie tej książki to prawdziwa magia, jak wejście do szafy z Narni. Czytając ją jestem jak by w innej bajce, epoce. Natomiast dziecko słuchając ją przeżywa na swój sposób swoją przygodę. Czytając mam wrażenie że jestem Mademoisellle Oiseau, a moje dziecko to
Isabella i tak razem co wieczór ja jako wystrojona dama zapraszam moje dziecko na przygodę. Książka dość obszerna, więc przygód jest dość sporo.
Mieszkanie Mademoiselle jest dość osobliwe i magiczne, niby takie same piętro jak poniższe a jednak pomieszczenia są większe i więcej ich, a każde skrywa w sobie inny świat. Mieszkanie zamieszkują również koty i ptaki, które też odgrywają swoją role i nie są takimi zwykłymi zwierzętami. No bo który kot chodzi na zakupy?
Ilustracje w książce idealnie oddają treść, po przeczytaniu strony obowiązkowo z córką przyglądałyśmy się im, szukając szczegółów o których było pisane. Każda opowieść to moja podróż do minionego wieku, natomiast córka oczarowana strojami, kapeluszami i właśnie a propos kapelusza musiałam mojej małej damie zakupić taki słomkowy z kokardą różową, chodzi w nim dosłownie wszędzie chociaż upał nie ziemski i pot z grzywki spływa, moja dama nie odpuści go.
Największy zachwyt i szaleństwo było gdy w trakcie czytania doszliśmy do sytuacji gdy Mademoiselle Oiseau wręczyła Isabelli magiczny tygrysi guziczek, ponieważ ja dla mojej małej damy też miałam identyczny guziczek. Zachwytów jak i pytań nie było końca, skąd ja go mam....od tego momentu opowieść nabrała nowego magicznego wymiaru 😊😊

Serdecznie polecamy zamieszkanie przy Aleji Minionych Czasów 😉

Opis ze strony www.wydawnictwoliterackie.pl
"...Aleja Minionych Czasów. Serce Paryża. To tutaj, na ostatnim piętrze starej kamienicy mieszka elegancka i bardzo osobliwa Mademoiselle Oiseau. Ile ma lat? Nie pytajcie, tego nie wie nikt. Prawdę mówiąc, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie, gdzie wystrojona w perłowy naszyjnik pokazuje się w towarzystwie swoich kotów i ptaszków. Piętro niżej mieszka dziewięcioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Tak, nikt jej nie dostrzega, nikt z nią nie rozmawia, nie chce się z nią bawić. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły Isabella naciska zły guzik windy i przez pomyłkę wjeżdża do mieszkania panny Oiseau… Tak zaczyna się historia pewnej niezwykłej, pełnej magii i przygód, przyjaźni...."Info:
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oryginalny tytuł: The Story of Mademoiselle Oiseau
Data premiery: maj 2017
Format: 195x294 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 136


2 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.