sobota, 1 czerwca 2019

Soboty są dla nas

Soboty są dla nas

Soboty to zawsze najgłośniejsze dni w tygodniu na naszej ulicy. Wolne od szkoły, dzieci organizują sobie wspólne zabawy. Oczywiście jest to czas po obiedzie, ponieważ wcześniej muszą odespać cały tydzień, gdzie wcześnie wstawali do szkoły. Później domowe obowiązki, gdzie każde dziecko stosownie do wieku ma
przydzielone prace. A po południu wreszcie czas dla siebie.
Teraz gdy jest ciepło, to faktycznie dzieje się dużo, ciągle tylko dzwonek oddaje przy drzwiach i zapytania, czy idziesz na boisko, plac zabaw, czy na rowery...
Gdy cała trójka wyrusza w świat po przygodę, choć to tylko tuż koło domu, rodzice wreszcie mogą odetchnąć i wypić popołudniową kawę.
Soboty z reguły wyglądają właśnie tak, ale zdarzają się również soboty ponure i nie chodzi mi tylko o pogodę, bo i z deszczem nie ma problemu. Zaraz w ruch idą planszówki, kolorowanki, klocki itp. Ale są soboty ponure, ze względu na brak towarzystwa do zabawy. Zdarza się, że dzieci z sąsiedztwa gdzieś wyjadą i wtedy jest NUDA i nie będę ukrywać, że nas rodziców przeraża to hasło wypowiedziane z ust naszego dziecka. Wszystko co wymyślimy okażę się NUDĄ!
Z taką sytuacją pewnej soboty spotkali się rodzice Tosi, bohaterki naszej powyższej książki. Nasza Tosia za radą mamy wyruszyła po przygodę i wtedy... I wtedy każda sobota była wyczekującym dniem dla wszystkich dzieci.

Opis:
Jak z nieciekawie zapowiadającego się dnia wyczarować prawdziwe święto?
Rodzice zajęci, sąsiedzi wyjechali i w sobotni poranek niespodziewanie wkrada się wróg wszystkich dzieci – nuda. Ale siedmioletnia Tosia odkrywa, że świat za oknem jest pełen niespodzianek: kwitnących drzew, przyrody karmiącej owocami, przyjaznych stworzeń i... obietnic nowych znajomości! Co znajdzie dziewczynka i kogo spotka za drzwiami rodzinnego domu? Jakie tajemnice skrywa posiadłość zagadkowego sąsiada i czy rzeczywiście to taki straszny ponurak? Kiedy wreszcie oczy Tomka się rozweselą? I czy kłopoty naprawdę mogą zniknąć, gdy powierzy się je brzozom?
Sześcioro dzieci, kilkoro dorosłych, parę psów, trójka kociąt, niesforne kozy i... mnóstwo dziecięcej, zwykłej-niezwykłej zabawy, która przegoni nudę raz na zawsze. Zajrzyj pod jabłonki i przeżyj wraz z bohaterami książki niezwykłą sobotę z przyjaciółmi.Info:
Tytuł: ,,Soboty są dla nas"
Autor: Anna Matysek
Ilustracje: Joanna Pasek
Oprawa miękka
Format: 140x195mm
Pierwsze wydanie: 2019 marzec
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 7+
1 komentarz :

  1. Ten blog jest po prostu cudowny na 100 procent.Sam na ten blog na pewno w przyszłości będę zaglądał.

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.