środa, 9 grudnia 2015

Niezwykły święty mikołaj


święty mikołaj

Może kojarzycie bajkę dla dzieci o Pettsonie i jego kocie Findusie? ja pamiętam i z sentymentem podeszłam do tej książki. Za młodszych lat lubiłam oglądać historie starszego pana i jego kota który w śmiesznych gatkach ciągle był dociekliwy i miał swoje kocie przeżycia :-)
Pewnego dnia gdy Maja leżała w łóżku ze względu na stan gorączkowy, poprosiła mnie
o książkę do oglądania. Stwierdziłam że mam chwile czasu to może coś jej poczytam i tak z półki zdjęłam "Niezwykły święty Mikołaj". Święta tuż tuż a scenariusz książki w sam raz pasuje do tej atmosfery i tak chwila przeciągła się do dwóch godzin. Dziecko dociekliwie wypytywało o różne sytuację, co to jest stolarnia? a koło zębate? To znowu pokaż mamo obrazek ze szczurem? a co to są oszustwa? a po co ten wynalazek? Pytań dużo które przeciągały czas, czas bezcenny który mogłam spędzić z dzieckiem :-)
Ciekawa powieść dla małych i dużych, warto na chwilę oderwać się od codzienności i zaglądnąć do innego świata. Zobacz jak staruszek przygotowuje niespodziankę dla swojego przyjaciela kota. Święta to magiczne chwilę które sami możemy za pociągnięciem sznurka stworzyć. A może jednak to nie będzie sznurek ?

Opis ze strony www.mediarodzina.pl
"... Spokojny staruszek Pettson i jego niezwykły kot Findus znów przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Pettson obiecał swojemu kotu Findusowi, że w Wigilię przyjdzie do niego Mikołaj. Skąd jednak wziąć prawdziwego Mikołaja? A może można go… zbudować? Pettson zajęty budowaniem wynalazku nie zauważa, że Findus czuje się opuszczony. No i do tego ci niezwykli mali goście… Czy Findus dostanie w końcu swojego Mikołaja? I co się tak naprawdę wydarzyło w Boże Narodzenie?
Niezwykła para przyjaciół tym razem występuje na kartach dłuższej opowieści w świątecznej, albumowej oprawie..."


niezwykły święty mikołaj


choinka


śnieg

Info:
autor: Sven Nordqvist
ilustracje Sven Nordqvist
przekład: Magdalena Landowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 144
rok wydania: 2012
format: 190x260
wiek 3+

3 komentarze :

  1. Hania jeszcze nie pyta, ale słucha jak jej czytamy :)
    Poszukuję właśnie jakiś książeczek związanych z tematyka Świąt, a to wydaje się być świetna propozycja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie pamiętam tej bajki, ale kotek faktycznie przyjazny i kusi by poznać tą opowieść :-)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.