środa, 23 grudnia 2015

My Little Pony - mój kucyk Pony

my little pony

Kiedyś pisałam wam o komiksach dla chłopców a dziś dla równowagi będzie dla dziewczynek. Komiksy My Little Pony powstały na podstawie
serialu telewizyjnego który oglądała najpierw starsza córka a teraz młodsza bacznie śledzi bohaterów na szklanym ekranie. Dzięki komiksom świat nie kończy się na telewizji i jest to rewelacyjne uzupełnienie kolekcji małej fanki kucyków My Little Pony.
Więc na razie moja mała fanka ogląda historyjki obrazkowe. Ale przyjdzie taki moment że sam obrazek jej nie wystarczy i z pewnością przeczyta wszystko od deski do deski z nie jeden raz, jak to bywa z jej bratem :-)
Komiksy to fajna alternatywa dla tych co nie przepadają za książkami, gdzie od pierwszej do ostatniej strony tylko czarny tekst. Również przy początkowym etapie nauki czytania u dziecka komiks najbardziej mobilizuje do składania pierwszych liter. Obrazek za obrazkiem ale z czasem ludzka natura ciekawości musi być zaspokojona i jak tu nie czytać komiksów? ;-)   


Opis: ze strony www.sklep.egmont.pl
"....Komiks "My Little Pony: Przyjaźń to magia" został stworzony na podstawie serialu telewizyjnego o takim samym tytule. Zarówno serial, jak i komiks szybko stały się wielkim przebojem w Stanach Zjednoczonych. Serial doczekał się tam już czterech sezonów. Komiks zaś w 2012 roku był jednym z dwóch albumów nienależących do wydawnictw DC Comics i Marvela, które znalazły się w pierwszej setce najlepiej sprzedających się komiksów w USA. Choć docelowo cykl skierowany jest oczywiście do dzieci, dzięki wyrazistym postaciom, intrygującej, doskonale poprowadzonej akcji i niebanalnemu humorowi zyskał też wielu dorosłych fanów. Polscy miłośnicy kucyków mogą już od jakiegoś czasu śledzić kolejne odcinki serialu w telewizji. Teraz przedstawiamy... tomy polskiej wersji tego doskonałego, zarówno fabularnie, jak i graficznie, komiksu o przygodach niezwykłej Twilight Sparkle, przebojowej Rainbow Dash, eleganckiej Rarity, pracowitej Applejack, nieśmiałej Fluttershy i nadaktywnej Pinkie Pie w magicznej krainie Equestrii! Twilight Sparkle...."

komiksy dla dziewczynki

przyjaźń to magia


komiksyklub świata komiksu

Info:
Seria wydawnicza Kucyk Pony Komiks 
Rysunki Andy Price 
Oprawa Miękka 
Liczba stron 96 
Wiek dla młodzieży i dorosłych


 PS. Czytacie komiksy?

3 komentarze :

 1. Właśnie ostatnio też pisałam o tych kucykach i mnie ten komiks strasznie rozczarował... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie odważam się takich rzeczy oceniać, od tego są dzieci to ich wymagania mają być opiniotwórcze :-) ja tylko obserwuje i wyciągam z tego wnioski :-)

   Usuń
 2. Pakiet małej fanki kucyków :-)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.