środa, 16 grudnia 2015

Malina cud dziewczyna


Malina cud dziewczyna

Oglądacie kabarety? kojarzycie kabaret Moralnego Niepokoju? a tą brunetkę z pięknym uśmiechem i ogromnym poczuciem humoru czyli Katarzynę Pakosińską kojarzycie? ja nie mam głowy do nazwisk i dopiero gdy do rąk trafiła do mnie ta książka  uświadomiło mnie że to ta Kasia :-)
Powiem wam że jestem pod wrażeniem, nigdy bym nie przepuszczała że pani Kasia napisze książkę dla dzieci, chociaż jedno wyczułam zanim otwarłam pierwsze strony, na pewno będzie
zabawna i tak też było.

Czytając książkę dziecku cały czas miałam uśmiech na ustach, a to dla tego że jej twarz tak się mi utrwaliła z kabaretów że wyobrażałam sobie jak by stała na scenie i to ona czytała mi. Dodatkowo książka jest dość specyficzna bo tu nie tylko chodzi o czytanie, bardzo dużą uwagę skupiamy również na ruchu i kreatywnym myśleniu. Książka która służy również jako szkicownik i dziecko samo wykonuje ilustrację do tekstu. Taka książka to jak spersonalizowana pamiątka na lata, czyż nie mam racji?
Teraz przypomniała mi się sytuacja za dziecka, gdy pokreśliłam tacie  książki do mechaniki. Dostało mi się w tedy nie powiem ale do dziś książki są i chętnie wracam do tych czasów, gdy oglądam te moje artystyczne prace :-D To naprawdę ciekawa podróż w czasie hi hi :-)

 Opis: ze strony www.muza.com.pl
"...To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi. Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą. Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…?..."

malina

konkurs

Katarzyna Pakosińska
Info:

  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 18.11.2015
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 184
  • Format: 16.0 x 21.5 cm
  • Autor: Katarzyna Pakosińska

4 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.