piątek, 30 października 2015

To się w głowie nie mieściZabawa bez końca, kto nie lubi tego stanu? Bawić każdy lubi się na swój sposób, a zwłaszcza wspominać jak to było. To nic trudnego można pobawić się w wehikuł czasu.
Przepis na taką zabawę nie jest zbyt skomplikowany wystarczy
popatrzeć czy wziąć do ręki rzecz którą dawno już nie miałeś w rękach, przyglądnij jej się dokładnie. Czy jest zepsuta? A może ma otarcia, napisy? pamiętasz jak powstały? Gdy tylko wszystko sobie przypomnisz i ockniesz się w rzeczywistości, stwierdzisz że to był ciekawy lot wehikułem czasu. 

Moje dzieci lubią często podróżować takim wehikułem czasu, dla tego gdy przyjdzie czas na segregację zabawek i porzucenie starych nie używanych, kończy się tym że szafa nadal po takich porządku pęka w szwach. Wszystko żal porzucić bo wszystko dla nich ma podłoże czasu, lubią siąść i przenieść się wstecz o parę miesięcy czy lat.
To tylko jedna z propozycji zabaw i wytłumaczenie jej działania. Ciekawi jesteście na czym polega kolejna "Pomieszanie zmysłów"? to zabawa która łączy kolory z ciężarem, twardością czy dżwiękiem. Fascynująco to brzmi wręcz to się w głowie nie mieści.

Książkę polecam nie tylko rodzicom. Ta pozycja będzie bardzo pomocna w tworzeniu zabaw dla dzieci przedszkolnych. Czy to niania, opiekunka i  przedszkolanka warto rozwijać myślenie abstrakcyjne u dziecka.


Opis ze strony www.skrzat.pl
"...Zastanawialiście się kiedyś, co moglibyście zobaczyć, gdybyście byli mali jak myszka lub wielcy jak ogromna żyrafa? Czy wtedy dalibyście radę schować się w swoich ulubionych kryjówkach czy zjeść czekoladę, która teraz mogłaby być większa od Was? Czy udało Wam się odnaleźć ciekawe zwierzę w popękanym chodniku? A czy próbowaliście już narysować ciszę i miłość? To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko!

Mądry tekst Piotra Nowickiego i niezwykłe ilustracje Alicji Musiał tworzą podręcznik fantazjowania, który uczy kreatywnego myślenia i podpowiada, jak patrzeć na codzienny świat w nieszablonowy sposób. Książka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni! Zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Idealna zarówno do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela, i to wielokrotnie!..."Info:

Autor: Piotr Nowicki
Ilustrator: Alicja Musiał
Kategoria wiekowa: 4 – 8
Format: 200x270 mm
Objętość: 40 str.
Oprawa: twarda5 komentarzy :

  1. ładna książeczka

    zaobserwowałam i liczę na samo http://iamemilia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie nie które zabawy się w głowie nie mieszczą, ale to dla tego że są takie banalne a my ich nigdy nie bierzemy na serio :-)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.