wtorek, 13 października 2015

Zlot Pingwinów - urlop na lodowej górze

Zloty jak zloty często i gęsto są organizowane, ale zlot urlopowy pingwinów? To ci dopiero zabawa nie od parady. Zwłaszcza że w tym samym czasie inni
też chcą wypocząć. Moje dzieci stwierdziły że musiały się przenieść w marzeniach na gorącą plażę i wyobrazić sobie sytuacje, gdzie nie było miejsca na rozłożenie ręcznika by zrozumieć pingwiny i resztę. Jak już zrozumiały na czym polega ból - gra zaczęła ich fascynować.
Zanim grę rozłożyli, tradycyjnie najpierw trwała zabawa elementami gry. Kolorowe kulki turlali między sobą po podłodze. Karty - jak to Maja z komentowała "...słodkie... i te małe pingwinki..."  A rybki spinacze, to dopiero hit, chwytali nimi  wszystko co tylko mogli chwycić nimi...zwłaszcza rękawy innych :-p
Budowa platformy czyli lodowej góry to zadanie dla Filipa, on wielki budowniczy takie zadania to pikuś. Przyszła pora na urlop, a że moja trójka ciągle konkurują między sobą to ten urlop był korzystny tylko dla mnie :-D No chyba wiecie o co chodzi?

 Opis ze strony: Egmont.pl

"...Latem na Antarktydzie każdy pingwin chce zająć najlepsze miejsce do kąpieli słonecznych. Niestety, na krze jest bardzo ciasno, bo mewy i morsy też lubią wylegiwać się na słońcu. Rozpoczynają się przepychanki na lodzie! ZLOT PINGWINÓW to gra zręcznościowa, w której gracze próbują umieścić na ruchomej górze lodowej pingwiny, rybki i mewy. Każde zagranie to mroźny dreszczyk emocji!..."

Info:
gra planszowa
  • Liczba graczy 1-5 graczy
  • Wiek od 5-105 lat
  • Czas rozgrywki 20 min
  • Format w mm 200x140x60

4 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.