środa, 18 marca 2020

Monstrrrualna erudycja


Monstrrrualna erudycjaDziś moje dziecko podeszło do światowej epidemii bardzo poważnie, zażądało wyjaśnienia, co to jest ten wirus "korona" epidemia i czemu cały czas o tym słyszy w radiu, telewizji i wszyscy w domu mówimy tylko o tym?

No i przyszedł ten moment, że trzeba było sięgnąć po profesjonalną literaturę. Tylko jak dziecku przełożyć temat dla nas dorosłych prosty, tak by dziecko zrozumiało? My trafiliśmy na rynku wydawniczym na bardzo nietypową literaturę, szczerze powiem, że te popularnonaukowa seria strasznie mnie z szokowała, ale później czytam, że są od 13 lat, a ja ośmiolatce pokazuje. I tu niespodzianka, bo córce spodobało się, ba nawet sama z wielkim zainteresowaniem zaczęła czytać, bo to, co nieodpowiednie do wieku bardziej kusi, a i wiedza lepiej wchodzi.

Na poniższych zdjęciach są przykłady stron i temat jak że teraz na czasie, jak wirusy atakują nasz organizm i zdrowe komórki. Pięknie wytłumaczone krok po kroku, nawet ja mama, zaczęłam kumać, o czym nauczycielka mówiła lata temu na lekcji biologi. Książkami zainteresował się również 14-letni syn, zwłaszcza "wstrząsająca elektryczność" ostatnio często majstruje w komputerach i temat "łopatologicznie" przełożony na pewno pomoże mu uniknąć zwarć.

Podsumowując, bardzo praktyczne książki, jak się okazuje w każdym wieku. Ilustracje, które przyciągają uwagę. Śmieszne teksty utrwalają wiedzę, bo bądź co bądź dowcipy i czarny humor mają swoje miejsce w naszej przestrzeni mózgu, warto je wykorzystać :-)


Opis: Ze strony www.egmont.pl/
Śmiertelne choroby. Monstrrrualna erudycja” to prawdopodobnie najbardziej obrzydliwa książka o chorobach. Autor, Nick Arnold na ponad 150 stronach skompletował uderzającą dawkę odrażających dowcipów, ohydnych historyjek i faktów, które podnoszą treść żołądka do gardła. Ta mocno paskudna mieszanka faktów i ciekawostek o chorobach pobudza mózg czytelnika, który mimochodem kończy książkę z pokaźną wiedzą z zakresu medycyny i biologii. 
Dowcipny lekki język to kolejny atut książki „Śmiertelne choroby. Monstrrrualna erudycja”. Wartkie opowiadania o najohydniejszych chorobach, zaskakujące quizy z zakresu medycyny pochłoną bez reszty każdego czytelnika. O warstwę ilustracyjną zadbał Tony De Saulles tworząc zabawne czarno-białe komiksy. 
„Śmiertelne choroby. Monstrrrualna erudycja” to książką, którą należy czytać po jedzeniu. Lektura przed posiłkiem może pozbawić apetytu.  
Monstrrrualna erudycja” to potwornie ekscytująca seria książek popularnonaukowych dla dzieci. Każda publikacja nafaszerowana jest najbardziej niezwykłymi, nieprawdopodobnymi, a nawet paskudnymi informacjami ze swojej dziedziny. Książki „Monstrrrualna erudycja” czyta się z zapartym tchem i z szeroko otwartymi oczami. Przy okazji zaczytywania się w soczystych ciekawostkach, czytelnik chłonie wiedzę o otaczającym świecie.

śmiertelne choroby


Wirusy

Oraz inne wydania:

Straszliwa prawda o czasie

Nieznośna natura

Wstrząsająca elektryczność


Info:
Tytuł: Monstrrrualna erudycja: Śmiertelne choroby
Autor: Nick Arnold
Ilustracje: Tony De Saulles
Tłumaczył: Marek Wrześniawski
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: Egmont polska
Stron: 160
Data Wydania: 08.2019
Wiek: 13+


3 komentarze :

 1. super propozycje książkowe. Ja swoim dzieciom również wytłumaczyłam co to jest ten cały korona-wirus więc grzecznie siedzą w domku i bawią się choć mamy podwórko przed domem dookoła ole więc dzieci mogą spokojnie wychodzić na dwór. taki nasz luksus

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie młodzież nie protestowała, są domatorami :-) Też mamy duży ogród, więc parę okrążeń i mają dość :-D

   Usuń
 2. warto tez inwestować w gry edukacyjne zeby dzieci sie przy zabawie jednoczesnie uczyly czegos

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.