środa, 28 października 2015

Maja poznaje świat. Trudne pytania
Kto ma dzieci ten wie że przychodzi taki dzień, gdy dziecko zbije cię z tropu swoim pytaniem. Pytania wydają się łatwe dla nas, ale jak tu odpowiedzieć w nieskomplikowany sposób dziecku?
Czytając te książeczki mojej Mai, przypomniała mi się sytuacja jak mnie dzieci zaskakują swoimi pytaniami. Pominę fakt że najczęściej padają takie pytania w nieodpowiednim momencie -  nie ma to jak rzucić pytaniem "...Czemu ten pan pali papierosa?..." w momencie gdy stoimy koło niego na przystanku. W tym momencie inni oczekujący
na komunikacje rzucają wzrokiem na pana po czym na mnie w oczekiwaniu na odpowiedź. No ba każdy jest ciekaw mojej odpowiedzi a najbardziej nasz palący bohater  :-D

W poniższych książeczkach może nie ma odpowiedzi na powyższe pytanie, ale to pewnie kwestia czasu i seria wzbogaci się o dodatkowe pytania i odpowiedzi w przyszłości :-) Ale już teraz namawiam do lektury, jak widać w spisie treści pytania bardzo popularne i nie unikniemy od odpowiedzi na nie, zwłaszcza gdy mamy małego "Jasia Pytalskiego" w domu. Seria książeczek "Maja poznaje świat" jest wspaniała by zainteresować dziecko tematem zanim zada pytanie.    

Opis ze strony www.skrzat.pl
".... Czy jestem ładna? Dlaczego każdy musi umrzeć? Boję się dentysty! Chcę mieć zwierzątko! Co przyniesie przyszłość? Sympatyczna Maja zadaje pytania, na które mama Zuzia i tata Wojtek próbują odpowiedzieć w prosty i ciekawy sposób....Czym różnią się chłopcy od dziewczynek? Co to jest płeć? Dlaczego dorośli muszą pracować? Co to jest Internet? Dlaczego trzeba jeść różne potrawy? Sympatyczna Maja zadaje pytania, na które mama Zuzia i tata Wojtek próbują odpowiedzieć w prosty i ciekawy sposób...."Info:
Autor: Magdalena Zarębska
Ilustrator: Renata Grzybek
Seria wydawnicza: Maja poznaje świat
Kategoria wiekowa: 4 – 6 
 Format: 200x190 mm
Objętość: 48 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2015

4 komentarze :

 1. Moja czterolatka niestety potrafi być bardziej bezpośrednia, gdy w pobliżu jest ktoś palący potrafi zapytać "o fuuuj czemu ten pan tak smrodzi tym papierosem??" No ale z drugiej strony, jest zakaz palenia w miejscach publicznych więc skoro ktoś przed nami idzie i dymi, to niech się nie dziwi potem że takie pytania słyszy ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jest to upokarzające dla palacza, ale dla nałogowca nic nie ruszy by coś z tym zrobić , niestety :-/

   Usuń
 2. Nie udało mi się jeszcze trafić na tę serię w księgarniach, a jestem jej bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.