niedziela, 27 października 2013

PlayMais od kreatywne maluchy

PlayMais

Zawsze jak dzieci jadły chrupki, to jedzenie kończyło się na zabawie. Oblizywanie końcówek chrupek i zlepianie ich do siebie z reguły powstawały z tego korale dla mamy,  które mama później w szamotała ;-)

Dbając o linię postanowiłam chrupki zamienić na chrupki ? dziwne a jednak są to chrupki bo wyprodukowane ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych, ale jednak w smaku są niejadalne, więc nie polecam je zjadać ;-) Dodam jeszcze że bezpieczne bo w razie połknięcia
po prostu się rozpuszczą i nie zaszkodzą życiu.

Co to za chrupki ? o czym ja piszę ?

Play Mais to ekologiczna i kreatywna zabawa na długie godziny, niesamowicie wciąga i małego i dużego ludzia :-)    
 Pomimo że jest to zabawka dla dzieci powyżej 5 roku życia, nasza Majka była bardziej zaangażowana niż starsi, ale o tym napisze na końcu posta.
duży zestaw Play Mais dostarczył mojej trójcy zabawę na cały dzień dla tego pod koniec zdjęcia są już ciemniejsze, ale zabawa trwała jeszcze kilka dobrych dni i pomimo że już wyczerpali wszystkie chrupki (ponad 1000szt.) to wystawka cieszyła by oko do dziś, a dzieci bawią się nadal postaciami ulepionymi.
Zestaw również posiada instrukcje jak wykonać farmę i zwierzęta, tekturowe elementy do zbudowania farmy, podłoże do makiety, nożyk biodegradalny, gąbeczka, którą po zmoczeniu służy do łączenia ze sobą chrupek ( nie trzeba się śliniaczyć )

I zaczynamy od instrukcji

    
Pierwsza próba ulepienia zwierzątka, chyba to kot ;-) po chrupkach można kreślić pisakami, nadając ostateczny wygląd.


Pierwszy człowiek na farmie:-)I jest konstrukcja, którą zajmował się Filip, to było jego zadaniem w którym się spisał celująco w sumie jestem zaskoczona, że sam połączył  wszystkie elementy, bez mojej pomocy, wręcz oniemiał gdy przyszłam zrobić im zdjęcie na jakim etapie są, moje pierwsze wrażenie to było o matko !! będą mnie męczyć !! A jednak instrukcja była dla niego jasna i czytelna.Maja zajęta zabawą pierwszymi postaciami, widocznie były zrobione dla niej by się czymś zajęła i nie przeszkadzała starszemu rodzeństwu. Cwane dzieciaki ;-)


Ewa, jej zadaniem to oblepianie farmy chrupkami.


Domek nabiera całokształtu, jak i reszta budowli na farmie.
Czas na wypełnienie farmy żywymi postaciami, nie będę ukrywać że zwierzątka są urocze.

Bałagan mnie przeraził. Ale jeszcze bardziej mnie zaskoczyło to że dzieci po sprzątały po sobie.Słodki króliczek powyżej, a poniżej pan zaprasza na gorącą czekoladę :)


Koziołek a może osiołek ? cokolwiek to jest to żuje trawkęKura w kurniku znosi złote jaja, w tej bajce wszystko możliwe. A teraz najlepszy kreatywny  pomysł na nudę według Majki.

Piękna farma, pięknie prezentowała się u Ewy w pokoju na stoliku, kilka dni. Jeszcze tylko brakowało kilku elementów do finału i miałam zrobić sesję. Ze względu na dużo zajęć szkolnych czekały dzieci na weekend by zakończyć swoje dzieło. Pewnego dnia Majka zapragnęła pooglądać wystawkę, robiła to co dzień i nawet mi na myśl nie przyszło że ona planowała jakiś podstęp od pewnego czasu. Słyszałam ją jak się tam bawi, ale przez dłuższą chwilę była cisza, więc i ja po cichutku poszłam zobaczyć co Majka broi. Opadła mi szczęka gdy zobaczyłam, ale z drugiej strony zaczęłam się śmiać.  Widok jak po przejściu huraganu, wszystkie ludziki, zwierzątka pomordowane, budowle przewrócone i zmiażdżone a Majka w odpowiedzi na moje pytanie kto to zrobił ?
- ONA MAMO !!!  -wskazując na jedyną postać która ocalała. W co ona się bawiła ?  chyba nikt nie ogarnie tego małego umysłu ;-)


Późno się robi, czas zakończyć bajkę, koniec jest nie ciekawy i uwierzcie mi nie chcecie na pewno przeczytać jak dalej się potoczyło.


 Ogólnie moja opinia jest pozytywna tego produktu.  To jest jak do tej pory jedyny produkt który tak zbliżył na tak długi okres Ewę i Filipa. Z reguły drą koty na co dzień. PlayMais dostarczył mi dużo wolnego czasu tylko dla siebie :-)
Mega pozytyw od mnie i od dzieci, bo każde przeżyło na swój sposób dobra zabawę z PlayMais ;-)
i jednym słowem wykreowały swój świat. 

Chrupki PlayMais pochodzą ze sklepiku dla małego artysty  "Kreatywne maluchy" tu  kliknij 

 

   Zadanie domowe:

Pobaw się ze swoim dzieckiem zwykłymi chrupkami kukurydzianymi, spróbujcie je połączyć, zaobserwuj dziecko czy je cieszy taka zabawa. Jeśli jest zafascynowane zabawą to na prawdę warto rozwinąć kreatywność poprzez PlayMais.

7 komentarzy :

 1. Te chrupaski są znakomitą zabawą. My dostaliśmy zestaw bez tych domków do oklejania, ale i tak zabawa była przednia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O ja, niezłe. Aczkolwiek chyba dla nieco starszych Stworów...

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam je na Targach książki dla dzieci, ale Bubal się nimi nie interesował...

  OdpowiedzUsuń
 4. wow,ale zabawa,ja też bym się przyłączyła! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, widać, że jest wiele możliwości takiej zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy Playmaisy! Świetna zabawa na jesienno-zimowe dni :D

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.