środa, 19 grudnia 2018

Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim

Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim

Jedna baśń a wersji tyle ile razy słyszymy, każdy ma swój patent na przekazanie swoim językiem treści. Jedni nudzą, drudzy skracają, trzeci dokładają swoją wersję. Oryginał od dziś jest tylko jeden, to wersja Jeremiego Przybory.
Kto by się spodziewał, że legenda polskiego kabaretu "Kabaretu starszych panów" satyryk, aktor, no cóż, przecież również
pisarz, to się przecież musiało zdarzyć. Od teraz czytając dziecku przełożone na nowo baśnie, mam wrażenie, jakby czytał je sam Przybora, cały czas gdzieś tam w tyle głowy mam podkład jego głosu. A że głos miał przyjemny i taki magiczny, to i słucha się przyjemnie.
Książka sama w sobie piękna, duży format i obszerna w strony. Okładka prosta, klasyczna daje wrażenie, że w środku czeka czytelnika coś magicznego. Ilustracje piękne, barwne, które kuszą swoją wersją opowieści.   
Książka, która łączy pokolenia


Opis: ze strony egmont.pl
"Mistrz słowa, Jeremi Przybora, zachwyca swoimi wersjami znanych baśni. Jego język, pełen polotu i fantazji sprawia, że z opowieści wydobywane jest to, co najpiękniejsze. Baśnie pełne są przepięknych neologizmów i określeń chwytających za serce. I tak na przykład w „Zakochanym kundlu” właścicielami Lady zostali Jim Serdeńko i jego żona Słonko. Piotruś Pan zabiera Wendy i jej braciszka do Niebywalencji. Alicja z Krainy Czarów wylabirynciła się szczęśliwie z labiryntu, a jak zmalała, to nie przejęła się za bardzo, bo wiedziała, że w końcu zdużeje. 
„Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim” to zbiór niezwykły. Tak niezwykły, jak sam autor. Nowe adaptacje to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale też dla starszych, którzy doceniają kunszt autora. To prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy cenią sobie piękne teksty i językową fantazję. Prawdziwa gratka dla fanów Jeremiego Przybory. A dla tych, którzy jeszcze Przybory nie poznali, doskonała okazja do zapoznania się z jego mistrzowskim darem snucia opowieści. 

Baśnie przedstawione w zbiorze „Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim” zostały przez Przyborę napisane w latach 1994-1998. Niemałą zasługę w ich powstaniu miał Grzegorz Wasowski, syn współtwórcy „Kabaretu Starszych Panów”, który namówił autora do podjęcia tego wyzwania. Grzegorz Wasowski dokonał też „przyjaznego retuszu redakcyjnego” tego zbioru. ..."
Info:
  • Wydanie: 2018

  • Autor: Jeremi Przybora

  • Typ oprawy: twarda

  • Data premiery: 10.2018

    • Liczba stron: 344 
    • Wymiary: 21.6x28.5cm


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.