wtorek, 15 stycznia 2019

Pewnego razu w Londynie

Pewnego razu w Londynie

 Mieliście okazję czytać książkę, w której nie ma tekstu? czyli taka książka obrazkowa. W angielskim znaczeniu "picturebook" to nic innego jak ilustracje ułożone w jednym ciągu jako cała historia. Dodatkiem może być tekst, ale w przypadku książki autorstwa Gregory Rogers "Pewnego razu w Londynie" nie ma tekstu. Całą historię czytelnik musi sobie sam napisać, według swojej wyobraźni. A książka w każdych dłoniach, będzie mieć swój dialog. W czytaniu tej książki, może cię tylko
ograniczyć wyobraźnia. 
Ale dziecko, z natury ciekawe życia, najlepiej wie co to jest wyobraźnia, tu nic nie jest dziecka wstanie powstrzymać. Za każdym razem gdy weźmie książkę do ręki to będzie w nowej bajce, opowie za każdym razem inną historię.
Korzyści są bardzo owocne z takich wydań. dziecko uczy się opowiadać, sięgać po nowe słowa, by urozmaicić swoją historię. Dziecko wczuwa się opowiadanie, przeżywa na swój sposób emocje. 
Kreatywność, wzmacnianie więzi dziecko-słuchacz, czy edukacja w zakresie sztuki, kultury, historii. Dziecko na pewno będzie mieć wiele pytań do rodzica związanych z tematyką ilustracji książki. 
Książki, to nie tylko litery, to też obraz. A dziecko świat odbiera obrazami. Jak najbardziej takie książki są wskazane, by dziecko od najmłodszych lat przyjaźniło się z  książkami ;-)


Opis:
"Co się stanie, kiedy chłopiec szperając w kulisach opuszczonego teatru, wbiegnie z impetem, przez zawieszoną kurtynę, wprost na scenę?
Kto mógłby przypuszczać, że tego popołudnia cofnie się w czasie o kilkaset lat do czasów królowej Elżbiety, wprost przed szekspirowską publiczność? Od tego popołudnia nic już nie będzie takie samo, a przyjaźń, którą nawiąże, na zawsze pozostanie w jego sercu.
Jeden z najlepszych picturebooków, w którym sztuka – ilustracje akwarelowe – miesza się z przygodą. To historia w obrazkach o ciekawskim chłopcu, magicznej pelerynie, gderliwym bardzie, uwięzionym niedźwiedziu i pewnym baronie, który był o krok od stracenia głowy – i to dosłownie...."

Info:
Autor: Gregory Rogers
Wiek: 4+
Format: 305 x 230 mm;
Oprawa: twarda
Stron 40Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.