czwartek, 26 listopada 2015

Gra planszowa Dzielne myszki


dzielne myszki

Cudowna gra. Mało że gra to świetna zabawka gdzie elementy gry doskonale się sprawdzają do zabawy na swój sposób, wymyślony przez dziecko.  Od razu po rozpakowaniu dzieci zamiast zapoznać się zasadami gry przeszły do
figurek a zwłaszcza do słodkich myszek. Zabawa nie miała końca i zmieniła nazwę na "...uciekaj myszko bo cię kotek złapie..." czy coś w tym stylu dzieci sobie wymyśliły :-)
Gdy doszliśmy do właściwej gry, zaczęła się nowa fascynacja myszkami i kotem. Instrukcja szybko została odszyfrowana, wręcz intuicyjna. Punkt po punkcie gra rozkładała się na planszy, po czym każdy wybrał swój kolor myszek i do dzieła gra poszła w ruch. Według ruchu wskazówek zegara poruszamy się do przodu, po każdym okrążeniu gra przyspiesza i emocje rosną. Kot niecierpliwy jedną myszką się nie nacieszy, więc coraz szybciej i sprytniej walczy, ale myszki też mają swoje norki gdzie próbują się schować a przy tym zdobyć swój przysmak :-)
Gra daje dużo wrażeń i dbanie o swoich bliskich towarzyszy. Przy tej grze moja trójka bardzo się integruje, nagle wszystkie sprzeczki między nimi znikają, jest tylko zabawa i dbanie o myszki - nie ważne że to myszki nie moje - ważne by kot ich nie złapał :-)  

Opis: ze strony www.egmont.pl
"...Dzielne myszki wyruszyły na wyprawę do krainy, w której wszystko jest zrobione z sera.
Im bliżej celu dotrą, tym więcej przysmaku zdobędą. Jest tylko jeden problem.
Wielki, głodny i kudłaty problem, który ruszył ich tropem.
DZIELNE MYSZKI to gra-zabawka, która uczy oceniać ryzyko, myśleć strategicznie oraz radzić sobie z emocjami. Stanowi świetną zabawę także dla starszych graczy.
Gra zdobyła 6 nagród, w tym prestiżową Kinderspiel des Jahres...."gra dla dzieci


gra planszowa


kot


mysz myszki

Manfred Ludwig


wydawnictwo egmont


Info:
Tytuł: Dzielne myszki
autor: Manfred Ludwig
gra planszowa 
Liczba graczy 2-4 graczy 
Wiek od 4-104 lat 
Czas rozgrywki 20 min.

3 komentarze :

  1. Ciekawa gra, pionki pomysłowe więc i młodsze dzieci się zainteresują.Myślę że i moje dziewczyny choć już nie małe to zaciekawiły by się taką grą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam gry planszowe i będę zarażać tym moje dziecko :) Im mniej komputera u dziecka tym lepiej dla niego :) Bardzo fajna zabawa

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.