piątek, 10 lipca 2015

Czy znacie planetę Agi Bagi?


Dziś Maja zaprasza was na planetę Agi Bagi.  Maja tą planetę odkryła nie dawno, podobno seria książeczek powstała na podstawie serialu telewizyjnego, Maja natomiast o bajkach Agi Bagi dowiedziała się dopiero z tych książeczek. Moje dziecko telewizje ogląda bardzo sporadycznie i do tej pory nie trafiła na ten serial. A teraz nadrabia zaległości i najbardziej cieszy się że ogląda ekranizacje książeczek "Psotny wiatr", "Nowy lasek", "Stos odpadków" oraz "Owocek".

Opis:
"Po jej dwóch stronach mieszkają plemiona Agingów i Bagingów. Wszystko, co się wydarza na Agi, ma wpływ na to, co się dzieje na Bagi i na odwrót. Seria Agi Bagi w unikatowy sposób przekazuje dzieciom wiedzę o przyrodzie. Wrażliwość ekologiczna i rozbudzanie dziecięcej ciekawości to najważniejsze zadania edukacyjne, przyświecające twórcom Agi Bagi. Powstała na podstawie polskiego serialu telewizyjnego dla dzieci, wyświetlanego w ponad czterdziestu krajach świata".
 
Książeczki w oprawie twarde i kartonowe kartki świetnie sprawdzają się w rączkach dzieci i prędko się nie zniszczą, przy ciągłych upadkach. Maja testowała je w warunkach polowych na hamaku więc bujała się z nimi i nie raz zatracała się w lekturze a przy tym opowiadając mi co się znajduje na kolorowych obrazkach, przy czym sytuacje niejasne dla niej, od razu nasunęło jej milion pytań. Chociaż te pytania były sprawdzające moją wiedzę bo gdy jej odpowiedziałam w zamian usłyszałam "...tak mamo zgadłaś dobrze..."
Info:
 • Wydawnictwo: MUZA SA
 • Data wydania: 17.06.2015
 • Oprawa: twarda
 • Liczba stron: 10
 • Format: 15.0 x 14.5 cm
 • Cena katalogowa: 5,99
 • Autor: Iwona Krynicka

PS. Czy wasze dzieci znają Agi Bagi?

4 komentarze :

 1. A ja Mai zazdroszczę hamaka ;)
  Książeczki bardzo ciekawe i kolorowe, spodobałyby się moim córciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam tą bajkę w telewizji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hamak, piękna pogoda i ślicznie wydane książeczki :) Czego chcieć więcej ? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę! Majeczka wygląda jak księżniczka :]

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.