piątek, 3 lipca 2015

Ćwicz pamięć


Są wakacje i to nie znaczy że nie można poćwiczyć umysłu. Dziś wam przybliżę program do skutecznego treningu pamięci. Oczywiście mama ma takie urwanie głowy że do testów wykorzystałam syna, Filip oczywiście bez sprzeciwu zasiadł do monitora i przegonił mnie bo on się musi skupić....dobrze więc nie przeszkadzam, skończy to dokończę post ;-)


....Początek, oj trudny był. Myślał że na intuicje pójdzie i będzie szybciej, niestety bez przeczytania zasad danej gry, dalej ciężko o krok do przodu. Ale jak już się wdrożył w temat to szaleństwa końca nie było. Usiedzieć ciężko było,  bo jak się udało to cieszył się że taki z niego orzeł :-)

Dobra przyznaje się ja też poćwiczyłam trochę szare komórki i też chciałam iść na łatwiznę, ale jak wcześniej się nie znało tych gier to trochę trzeba się wysilić by je rozgryź.  

Wydaje mi się że taka rozgrzewka, albo może przerwa w nauce czy w pracy jest korzystna na wynik ;-)

A jak tam z waszą pamięcią? 

Ja czasem idę coś zrobić co miałam zaplanowane - po czym zrobię co innego niż miałam, bo wchodząc do danego pomieszczenia zapomniałam po co weszłam, ale jak już weszłam to coś zrobię - tylko nie zawsze trafie na to co miałam zrobić :-D   Opis pochodzi ze strony www.akademia-umyslu.pl

Program Pamięć cz. 2 to łatwy w obsłudze program stworzony, by wzmocnić i usprawnić rozwój zapamiętywania.  Atrakcyjne i różnorodne gry, które zmobilizują Twój umysł do aktywności i opóźnią proces jego starzenie. Wyobraź sobie, że łatwiej, szybciej i skuteczniej nauczysz się języków obcych, zapamiętasz: numery telefonów, terminy spotkań, imiona, nazwiska i twarze, treść czytanych gazet i książek.
Każde z 16 ćwiczeń ma 10 poziomów trudności oraz dodatkowo możliwość wprowadzania indywidualnych ustawień. Program został stworzony z myślą o uczącej się i studiującej młodzieży oraz osobach aktywnych zawodowo.  Dzięki regularnemu treningowi skrócisz czas potrzebny na zapamiętanie, wydłuży się Twoja zdolność pamiętania ważnych informacji, a nauka stanie się dużo skuteczniejsza i łatwiejsza.
Ćwicząc tylko 15 minut dziennie:

 • łatwiej i szybciej nauczysz się  języków obcych,
 • zapamiętasz numery telefonów, terminy spotka, imiona, nazwiska i twarze,
 • szybciej przyswoisz i zapamiętasz treści czytanych artykułów, gazet i książek.
Każdorazowo możesz dostosować trudność ćwiczeń do swoich umiejętności. Wybierz odpowiedni tryb ćwiczeń, aby sprawdzić swoje możliwości i dobrać plan treningu.
Z programu możesz korzystać nie tylko Ty, ale także Twoja rodzina i przyjaciele! Możecie zorganizować zawody na Mistrza Pamięci, dzięki przechowywaniu w programie Waszych wyników.
Programy z serii Akademia Umysłu® uzyskały pozytywne opinie i rekomendacje psychologów oraz ekspertów zajmujących się mnemotechnikami oraz rozwojem umysłu.
Polecamy również program Pamięć cz. 1, w którym znajduje się jeszcze więcej ciekawych i kreatywnych ćwiczeń do treningu pamięci!
Info:

Ten oraz inne programy znajdziecie na stronie  www.akademia-umyslu.pl

WYMAGANIA TECHNICZNE

System: Windows 2000/XP/Vista/7/8;
Procesor: 1.5 GHz;
RAM: 1GB,
Wolne miejsce na dysku: 100MB;
Karta graficzna: 256 MB;
Karta dżwiękowa: zgodna z DirectX9;
Inne: Napęd DVD, Flash Player 10

5 komentarzy :

 1. Też by się mi przydał taki trening pamięci i koncentracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na razie na swoją pamięć nie narzekam ^^

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam pierwszą część i czasem moje dziewczyny grają

  OdpowiedzUsuń
 4. Spoko ta gra do ćwiczenia pamięci

  OdpowiedzUsuń
 5. Często sobie ćwiczę, w trakcie pracy na takich grach :-) odstresuje i czas szybciej leci :-)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.