poniedziałek, 27 lipca 2015

Bycie miłym to przekleństwo

Bycie miłym

W sumie gdy miałam pierwszy kontakt z tą książką miałam mieszane uczucia, w końcu ja takiego problemu nie mam. Gdy przemogłam się do czytania zaczynałam zauważać że tak do końca nie jest. Gdy jedna historia nie była moim odbiciem, to czytając drugi przypadek podany w książce zaczynał się
utożsamiać z moim przypadkiem.

  Jestem osobą o wielu zainteresowaniach i wiele obowiązków w ciągu dnia z różnych dziedzin i wielu znajomych, którzy są do pasowani do moich różnych zainteresowań. Gdy w jednym przypadku jak dzieci radzę sobie dobrze, to nie koniecznie idzie mi w pracy - klienci, kontrahenci... Po pewnym czasie nie którzy byli tylko uciążliwym problemem, a ja w pogoni za groszem traciłam coś z życia. Coś co za grosze nie kupię. Dzięki tej książce zrobiłam porządek - osoby które tylko wnosiły w mój interes więcej szkód niż pożytku, podziękowałam im. Teraz mam więcej czasu na rodzinę, przyjaciół. Więcej czasu by doszkolić się w zawodzie by być jeszcze lepszym w tym co lubię robić na co dzień. A co najważniejsze umiem teraz bronić się przed takimi delikwentami.

Książkę czyta się jak jakąś powieść. Dzięki różnym historiom z życia wziętym. Różne osoby - różne osobowości - różne problemy, oraz ich zakończenie, jak do tego doszły że ich życie, ich tryb prowadzenia codziennych przyzwyczajeń, zmieniło się.


Opis, pochodzi ze strony wydawnictwa Muza:

Książka to swoista sesja terapeutyczna, w trakcie której człowiek może nauczyć się zmierzyć z Przekleństwem Bycia Miłym. Stanowi niezbędne źródło wiedzy dla wszystkich osób mających problem z mówieniem nie.
Autorka zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb. Wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym, nie ocenia ludzkich zachowań, lecz daje szczegółowe wskazówki, jak zrozumieć i zmienić męczące nas postępowanie – pokazuje, jak skończyć z zapominaniem o własnych potrzebach, zacząć szanować siebie i nauczyć się być miłą dla samej siebie.
 Liczne przykłady prawdziwych życiowych historii oraz pełne humoru podejście autorki oraz dystans do samej siebie  pozwalają w pełni zobrazować problem i sprawiają, że staje się on bardziej zrozumiały i czytelny.
O autorce
Jacqui Marson jest dyplomowanym i certyfikowanym psychologiem. Pracowała w wielu różnych zakładach lecznictwa w Londynie, między innymi w więzieniu Holloway, w szpitalu św. Tomasza, a obecnie prowadzi praktykę prywatną w Covent Garden. Bardzo często wypowiada się jako ekspert z dziedziny psychologii w BBC, w programach telewizyjnych i radiowych. Publikuje w branżowych czasopismach poświęconych psychologii.

 
Fałszywe jaInfo:
 • Tytuł oryginału: The Curse of Lovely
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 18.02.2015
 • Oprawa: broszurowa
 • Liczba stron: 320
 • Format: 145 x 205 mm
 • tu kupisz
 • Autor: Jacqui Marson
 • wydawnictwo MUZA

3 komentarze :

 1. Lubie tego typu książki, chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No w życiu są takie grupy z którymi się stykam...gdzie są na luzie a do niektórych trzeba mieć dystans i nie dać pożreć :-/

  OdpowiedzUsuń
 3. książka chyba dla mnie - jestem mało asertywna niestety i to ja później cierpię z tego powodu i nie śpię po nocach aby zrobić wszystko co powinnam zrobić. Zapraszam do siebie:https://zwyklejmamy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.