środa, 23 kwietnia 2014

Przyjaciele Holly Webb

Czyż okładki tych książek nie są uroczę ? są tak słodkie te stworzonka że trudno oderwać oczy mi a co dopiero Mai, która biega z tymi książeczkami po domu jak z jakimiś maskotkami :-)

Kolejna seria znanej u nas na blogu już Holly Webb i jej przyjaciele. Opowieści w których nie może zabraknąć słodkich zwierzątek  i ulubionych przez dzieci pupili tych wymarzonych i tych z nie możliwych marzeń. No wręcz obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce twojego dziecka.

O czym opowiadają książeczki ?

Czekoladowy piesek : Historia dwóch siostrzyczek które nagle muszą zamieszkać w jednym pokoju. Może to nic strasznego, w końcu się kochają ale.... ale no właśnie kto dzielił pokój z rodzeństwem wie jak to jest, są dni dobre i te mniej dobre zwłaszcza jeśli chodzi o dzielenie się również zabawkami, książkami i największa zazdrość o Czoko czyli pieska. Ich przyjaźń zostaje poddana próbie. Jak myślicie jak się sprawy potoczą dalej ?

Szukając misia: Ojej chyba każde dziecko by chciało by w ogródko był prawdziwy skarb i to jeszcze taki żywy, puszysty o złocistym futerku  ;-) i nie mowa tu o kocie czy psie ! Miś uwielbia krokieciki i chętnie pomoże w rozwiązaniu problemów szkolnych.

Kotek Pingwin: Bajka o chłopczyku i jego kotku którzy spędzają najwięcej czasu i to potajemne w ogrodzie pewnej sąsiadki. Ale nagle do pewnej sąsiadki wprowadzają się nowi lokatorzy. Chłopczyk musi opuścić ogród, natomiast kotek Pingwin nie chętnie opuszcza nowe miejsce i wręcz nowe towarzystwo mu przypadło do gustu, oj będzie się działo.

Książki bardzo przypominają codzienną sytuacji wielu dzieci, sama pamiętam z dzieciństwa sytuacje gdy dzieliłam pokój z siostrą czy zabawy w ogrodzie u wujka pod jego nieobecność, to były czasy świetnej zabawy  i czasy pewnych doświadczeń tych przyjemnych i trochę bolesnych.
Wydawnictwo Znak gdzie znajdziecie te książki jest TU KLIK
Oraz na Facebook KLIK TU 


4 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.