czwartek, 18 maja 2017

Taki z niego MatEmaTyk

gra matematyk

Matematyka to moja zmora, chociaż nie tak do końca, to algebra była koszmarem, natomiast geometria to lubiłam i zawsze oceny z tego działu podnosiły mi średnią. Natomiast tatuś dzieci uwielbiał ten przedmiot pod każdym względem i widocznie syn to ma po nim. 

 Ogólnie z natury nasza pociecha wytypowana do
testu gry jest dzieckiem rozkojarzonym, ale jak przyjdzie odrobić zadania wygląda przy tym jak by na tym świecie istniał tylko on i zeszyt. Aktualnie jest w czwartej klasie i z ręką na sercu przyznaje się on nigdy nie uczył się na sprawdziany z matematyki. Nie uczyłam go liczenia, tabliczki mnożenia, dzielenia w słupkach czy zegara, a to był mój koszmar z dzieciństwa 😈 Dla niego matematyka to jak najlepsza zabawa.
Więc chyba was nie zdziwi że zanim rozszyfrowałam instrukcje on już rozwiązał zadania z pierwszej partii kart czyli 50 zadań  i to w pamięci bez obliczania na kartce. Sprawdziłam go, dzięki zamieszczonej karty z odpowiedziami.  I takie było nasze pierwsze podejście do gry "MatEmaTyk"
Kolejna próba, tym razem ja zasiadłam do przeglądania kart, a on do instrukcji i wreszcie się coś ruszyło. Powiedzmy, bo ciężko było mi nadążyć za jego tłumaczeniem i skończyło się grą w wersji uproszczonej 😁
Podsumowując, dla tych co matematyka nie sprawia problemu to fascynująca rozrywka. Natomiast dla laika niezły wycisk, ale nie ma co się przerażać to przyjemny wycisk i wystarczy dobrze się rozluźnić/skupić by trening okazał się fascynującą zabawą. A co za tym idzie matematykę jednak da się pokochać 😊
Opis:
"...Gra "MatEmaTyk" została stworzona przez między narodową szkołę matematyki 2plus2 założoną w Szczecinie. Gra jest bardzo dobrą rodzinna rozrywką. Zadania uniwersalne, zabawne i motywujące do nauki. Pozwala dzieciom utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach matematyki, ale również pozwolą na sprawiedliwą rywalizacje z rodzicami, ponieważ mogą sprawić trudności również dorosłym. Kolejnym atutem gry jest fakt że rosnie razem z dzieckiem, kolejne zestawy kart, to kolejny etap nauki...."

Więcej o grze oraz gdzie zakupić www.2plus2.edu.pl/naszagra
5 komentarzy :

 1. super fajna gra no ale mój póki co z matematyką sobie świetnie radzi :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój syn ma jakiś naturalny pociąg do matematyki i liczenie idzie mu znacznie lepiej niż pisanie, więc gra zdecydowanie dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek jest jeszcze za mały, ale na pewno wypróbujemy gdy podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra alternatywa dla dzieci, które nie lubią robić nudnych słupków i innych zadań, a tutaj w formie gry, to co innego

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne są takie gry edukacyjne - zabawa i nauka w jednym:)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.