niedziela, 9 czerwca 2019

Królestwo złociste

Królestwo złociste

Historia mnie tak zafascynowała, że zamiast czytać dziecku na dobranoc, to przeczytałam w jeden wieczór sama dla siebie. Historia królestwa mnie oczarowała, choć początek smutny, to bez tego nie byłoby dalszej historii. Bo w życiu nic nie dzieje się, bez przyczyny, prawda?
Opowieść o królestwie opisana oczywiście łagodnie dla dzieci już samodzielnie czytających, ale
dorosły już swoją wyobraźnią czytając, widzi rozszerzoną wersję dla siebie.
Opisane życie królestwa przybliża warunki, jakimi zmagali się w tamtych czasach królestwa. Teraz nie do pomyślenia, by ubiegać się o rękę królowej w celu zgarnięcia królestwa, czy o zaręczenie jeszcze dzieci. Przyjemnie i intrygująco opisane, przybliży dzieciom historie nie jednego rodu królewskiego, taki wstęp do historii.
Relacje między ludzkie, nie są tak proste, jak by się wydawało, to zdobycia swoich profitów, człowiek jest zdolny do wszystkiego. Królestwo jest przez to zagrożone. Czy dobroć, waleczność i pomoc obcych osób pomoże w osiągnięciu celu, by zapanował spokój w tym chaosie?


Opis:
Złowrogi cień spowija szczęśliwą dotąd krainę. Na barki królowej, pięknej i delikatnej Majrany, spada ciężar uratowania królestwa przed zakusami wrogów. Garlandowi – prawowitemu następcy tronu – grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Wraz z młodszą siostrą, Tulipanną, udają się w pełną przygód podróż. Od jej powodzenia zależeć będą dalsze losy Złocistego...
Opowieść pełna przygód, magii i baśniowych postaci.

Info:
Tytuł: ,,Królestwo złociste"
Autor: Renata Opala
Ilustracje: Edyta Danieluk
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze 2019
Liczba stron: 272
Format: 140x195mm
Wiek: 7+
1 komentarz :

  1. szczerze mówiąc, po tym opisie mam ochotę również przeczytać to dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.