poniedziałek, 5 czerwca 2017

Zabawy w lesie


leśna szkoła dla każdego

To ci dopiero przygoda, taka zabawa w lesie to połowa mojego dzieciństwa. Po szkole najlepszy relaks to las, jak tylko było słychać inne dzieci śmiejące się w lesie od razu biegłam do nich. Najpopularniejsza zabawa to zabawa w dom. Zawsze gdzieś jakiś zakamarek się znalazł by ulokować swój szałas i te dzikie wysypiska śmieci, dziś nie do pomyślenia ale za dawnych czasów to niezła galeria handlowa. Szukaliśmy tam skarbów by
urządzić swoje leśne M4 😂.

Kolejna przygoda to huśtawka, ale taka że można dziś porównać do adrenaliny ze skoku z bungee. Tereny górzyste więc w lesie pełno wąwozów, najstarsi i cwani spinali się na największe drzewo nad takim wąwozem i zawieszali stalową linę, a na jej końcu po prostu patyk. Lot z jednego pagórka na drugi w tedy  każdy, mógł przeżyć lot swojego życia. Różnie się kończyło, ale cali żyją do dziś😁
Albo zabawa w archeologa, nie pytajcie nawet co odkryliśmy  😅 to długa historia i straszna.
Było różnie i ciekawie, ale największe doświadczenia przygotowujące do życia dał nam właśnie las. Dla tego gdy wzięłam do rąk poniższą książkę, przypomniały mi się dziecięce zabawy w lesie. Spokojnie, bez nerwów, książka nie ma tak odlotowych narażających na życie zabaw jakie my mieliśmy. Bardzo dużo znalazłam ciekawych propozycji i żałuje że nikt mnie za dziecka nie pokazał innych rozwiązań. No ale idziemy z duchem czasu, rodzice teraz mają więcej czasu dla swoich dzieci i można z dzieckiem wybrać się na łono natury po przygodę ;-)
A wakacje są najlepszym czasem na odkrywanie tajemnic lasu, zwłaszcza że książka zawiera przepisy na dziko rosnące pożywienie :-)

Jak tam wasze przygody? 


Opis ze strony www.muza.com.pl
"...Wyjątkowy przewodnik pozwalający przeżywać rodzinne przygody na świeżym powietrzu! Ta książka pomoże wyciągnąć dzieci na dwór, żeby coś tworzyły i budowały w prawdziwym świecie, zamiast na ekranach komputerów. Niezależnie od tego, czy macie w pobliżu las, czy tylko kilka drzew na skraju miejskiego parku, zaproponowane zabawy dają szansę na spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu i sprawią, że dzieci będą uwielbiały to robić. Magiczna w swej prostocie ilustracji i wskazówek, może przenieść dzieci w świat istnych cudów: stać się lisem tropiącym ofiarę, ćmą unikającą złapania przez nietoperza, królikiem uciekającym przed pożarem w lesie, nauczyć się sztuki przetrwania w dzikim środowisku, samodzielnie wykonać łuk i strzały, ozdobne nakrycia głowy, piękną leśną biżuterię, czarodziejską różdżkę...."


Info:
 • Tytuł oryginału: Play the Forest School Way
 • Tłumaczenie: Elżbieta Kowalewska
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 26.04.2017
 • Oprawa: kartonowa
 • Liczba stron: 160
 • Format: 14.5 x 20.0 cm
 • Cena katalogowa: 32,00
 • Autor: Peter Houghton, Jane Warroll2 komentarze :

 1. A mnie brakuje lasów na naszym terenie - takich zwyklych, do spacerowania, bo mamy tylko od razu górskie szlaki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy do nas :-) Mamy piękny las z alejkami :-)

   Usuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.