piątek, 6 maja 2016

Hello Ruby, programowanie dla dzieci


hello ruby

Tą pozycją sama zainteresowałam się zanim trafiła do rąk dzieci. Praktycznie przeczytałam ją całą i jak Ruby  było dla mnie hasłem o niezidentyfikowanym kodzie, tak zrozumiałam o co w tym chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o
tajny kod  :-)
Książka zdecydowanie dla dzieci od 4-8 lat, syn 10-letni gdy zaczął ją analizować to popadł w szał bo z takich tekstów to on już wyrósł i pragnął czegoś bardziej skomplikowanego. Zaspokoił dopiero się książką ze studiów taty o tworzeniu gier Java...tylko 800 str. i większością same wzory :-D
Maja zafascynowana, od razu przypadła jej do gustu koleżanka Ruby. Również zabawki i przyjaciele Ruby, oraz przygody. O tak przygody Ruby to również przygody mojej Mai. Ruby ma cel, który bardzo chce zrealizować. Po drodze są trudności ale Ruby i moja Maja próbują je rozwiązać i jak się później okazuje razem dzielnie przechodzą całą "grę"
Książka posiada rewelacyjne ćwiczenia. To co wcześniej Maja z Ruby przeszły to tylko rozgrzewka. Teraz przyszła pora na przygodę w praktyce. Ćwiczenia pozwalają zaprzyjaźnić się z częstymi hasłami używanymi w programowaniu, no wiecie tak wytłumaczone jak małemu dziecku :-)
Programowanie nie musi być nudne i tylko dla mózgowców. Do tej pory takie było moje zdanie. Cieszę się że moje dziecko ma teraz lepszy start w ten zakodowany świat.

Opis ze strony  www.sierramadre.pl
"...Hello Ruby to niezwykła książka o programowaniu dla dzieci w wieku 4-8 lat, która poprzez zabawę wprowadzi je w fascynujący świat technologii. To pierwsza tego typu książka w Polsce.   Składa się z dwóch części: pięknie ilustrowanego opowiadania o przygodach Ruby i jej przyjaciół oraz zestawu ćwiczeń. Zadania przedstawią w praktyce problemy ze świata kodowania: jak stworzyć algorytm (mycia zębów), jak rozpoznać wzór (obrazków na tapecie), jak ułożyć pętlę (figur tanecznych), czy też jak szukać błędu w instrukcji (przygotowania kąpieli). Dzięki nim mali programiści rozwiną swoje umiejętności, przy okazji świetnie się bawiąc! Dzięki Hello Ruby Twoje dziecko:
 • poćwiczy umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia
 • rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność
 • dowie się, co to algorytm, sekwencja i pętla
 • postawi pierwsze kroki w świecie programowania..."
dla rodziców

pozdrowienia

tajny kod

nie działa

stwórz mapę

klawiatura

kodowanie

Info:
Autor: Linda Liukas
Twarda oprawa
Stron 112
Wiek: 4-8 lat

4 komentarze :

 1. No technika tak poszła do przodu że programowanie powinno być obowiązkowe w szkole :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałem że takie książki są dla dzieci, dobrze że są i oswajają dzieci z tematem jakim my za dziecka nawet nie śnili ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. dla mojego to ostatnia szansa ;) swoją drogą ciekawa książką, nie wiedziałam że takie są ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa alternatywa jeśli chodzi o programowanie w Rubym. Należy pamiętać, że również dobór słów kluczowych przy tworzeniu strony jest ważny https://dolp.pl/pozycjonowanie-stron/jak-dobrac-slowa-kluczowe-przy-pozycjonowaniu

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.