środa, 11 maja 2016

Gotuj z dzieckiem - młody kucharz


kuchnia dziecka

Takiego wydania jeszcze nie miałam, praktyczne karty sprawdziły się  u nas rewelacyjnie.  Biorąc pod uwagę że trzeba mieć miejsce odpowiednio czyste na książkę, to w tym przypadku wybraną kartę  można upchnąć w
każdej szczelinie. Gdy dziecko wybierze sobie odpowiednią kartę z przepisem  wkładamy np taką kartę za szybę od drzwiczek szafki kuchennej.
Przepisy mają stopień trudności i czas wykonania, więc młody kucharz może dostosować do swoich umiejętności i czasu jaki potrzebuje na wykonanie. Dodatkowo jest instrukcja jak czytać z kart i to co najbardziej ułatwi przygotowanie posiłków czyli przelicznik miary.
Przepisy są dedykowane zdrowym nawykom odżywiania się. Są to propozycje gdzie jest dużo warzyw i owoców a całokształt dania jest tak apetyczny że dziecko na pewno nie odmówi pomocy w przygotowaniu a już na pewno by je zjeść :-) 
Pozycję uważam za must have w każdej  kuchni gdzie dziecko lubi stawiać swoje warunki co ma znaleźć się na jego talerzu :-) 

Opis ze strony  www.sierramadre.pl
"... Gotuj z Dzieckiem to 30 kart ze wspaniałymi przepisami wybranymi specjalnie dla dzieci. Wciągnij swoje Dziecko w świat nowych smaków, intrygujących zapachów i kolorowych połączeń rozpoczynając kulinarną przygodę we własnym domu! Pyszne przepisy przygotowała Joanna Mentel, dziennikarka i psycholog, założycielka warsztatów kulinarnych Dzieciaki w Formie, od lat promująca zdrowy styl odżywiania i zarażająca dzieci entuzjazmem do gotowania. Gotuj z Dzieckiem to:
 • rodzinna rozrywka: wspólne gotowanie i spożywanie posiłków to świetna zabawa i niezapomniane chwile spędzone razem
 • zdrowe jedzenie: naucz dziecko zdrowych  zwyczajów żywieniowych i daj mu możliwość poznawania nowych smaków
 • rozwój zmysłów: gotowanie i eksperymentowanie w kuchni pomaga rozwinąć zmysły smaku, węchu i dotyku
 • trening umiejętności: przepisy i rady pomogą dziecku rozwinąć wyobraźnię i cierpliwość oraz praktyczne umiejętności planowania pracy, pomiaru czasu i arytmetyki..." 
 
przepisy dla dzieci

czas wykonania

jak czytać

babeczki

wykonanie

rady dla młodego

szejk

omlet

tortilla

Gotuj z dzieckiem

Info:
tekst i fotografie: Joanna Mentel
Opracowanie graficzne: Ewa Brzychcy
Wydanie pudełkowe
30 kart z przepisami


5 komentarzy :

 1. Ciekawa jestem jaki przepis spasował najbardziej dzieciakom ? Jestem mamą "Tadka niejadka" może akurat udałoby się namówić go do takiego wspólnego gotowania i zjedzenia :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Pysznie wyglądają te fotki, aż bym takiego szejka wypiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka pozycja to dobry początek by dziecko wprowadzić w świat kuchni :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. My dużo gotujemy razem, więc to coś idealnie dla nas:)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.