sobota, 19 marca 2016

Na pomoc! dziecko sie nudzi


Na pomoc dziecko sie nudzi

Akademia umysłu czyli edukacyjne gry nie są mi obce zwłaszcza dzieciom, od lat im towarzyszą i nie raz pisałam o nich na blogu. Para psychologów Natalia i Krzysztof Minge też miałam okazję zapoznania się z ich poradnikami i również pisałam na blogu.
No cóż z tak dobranej ekipy, mogła powstać tylko ta powyższa książka, która jest niezbędnikiem w każdym domu czy ośrodku gdzie dzieci są.  I oczywiście niezbędny do
gier "Akademia umysłu, Junior" książka przybliża nam każdą gry, wyjaśnia sytuacje jak rozwijać z grami pamięć, koncentracje, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna itp. 
Dzieci mają rozwiniętą niesamowicie wyobraźnie i pamięć na wspomnienia. Wszystko to co teraz dziecku fundujemy,  zapisują sobie w małych główkach i będą nam wypominać każdą chwilę im wyrządzoną nawet taką nic znaczącą dla nas dorosłych. Zresztą wystarczy sobie samemu przypomnieć jak to było za małego.
Aby tych chwil pozytywnych było dużo i powodowały przy wspominaniu salwy uśmiechu na starość trzeba inwestować swój czas w dzieci. Wspólne chwile muszą być kreatywne, nawet takie proste czynności codzienne są znaczące.
Bardzo mało jest dzieci takich naprawdę idealnych, chociaż ja bym tego tak nie nazwała. Dzieci potrzebują impulsu do działania, z reguły te które broją same sobie go znajdują, bo się nudzą a ich kreatywność nie ma granic. Naszym obowiązkiem jest nakierować ich na odpowiedni bodziec. 
  
 
Opis: ze strony  www.akademia-umyslu.pl/sklep
"...Poradnik z płytą DVD dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jego pierwszym celem jest rozwijanie u dzieci takich cechy umysłu jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna, itd. Poradnik odwołuje się do załączonych do książki komputerowych gier edukacyjnych z serii Akademia Umysłu® JUNIOR. 
W książce znajdziecie ponad 100 pomysłów na zabawy z dziećmi w domu i na dworze. Część z nich tematycznie powiązana jest z załączonymi na płycie DVD programami, inne to po prostu szalone gry i zabawy dla dzieci oraz rodziców, które sprawią, że wspólne spędzanie czasu będzie niezapomnianą przygodą. 
Zadbacie o integrację rodzinną i wzmacnianie więzi z dzieckiem. Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami, pragną działać i dowiadywać się nowych rzeczy. Pragną się rozwijać i kochają się uczyć, zwłaszcza gdy mogą to robić w ciepłej rodzinnej atmosferze, w towarzystwie tych, których najbardziej kochają. Proponowane zabawy skłonią was do wspólnego przyglądania się światu, a także pomogą zapoznać dziecko z licznymi faktami dotyczącymi otaczającej rzeczywistości. A więc: wyłącz telewizor i do dzieła!
Autorami książki są Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus..."Info:
Tytuł: Na pomoc! Dziecko się nudzi + DVD
Pod tytuł:  Jak przez kreatywne gry rozwijać zdolności i twórcze myślenie u dzieci. Gotowa ściąga zabaw.
Autor: Natalia i Krzysztof Minge
Wydawnictwo Formsoft
Oprawa twarda
Rok wydania 2015
Liczba stron 152

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.