wtorek, 29 marca 2016

Wiosenne dekoracje


50 prac ręcznych na wiosnę
Mam bzika na punkcie takich książek, zresztą bzika zawdzięczam najstarszej córce. Od dziecka lubi produkować dekoracje i najmłodsza też dogania. A najbardziej kreatywność plastyczno-techniczna wzrasta gdy obowiązki
domowe wzywają.
Książka "50 prac ręcznych na wiosnę" jest podzielona na cztery kategorie. Nas ostatnio kręciła kategoria "ozdoby na Wielkanoc" no cóż taki sezon był :-D Ale wiosna właśnie zaczęła swoje robić i czas zaszaleć z ozdobami z tej okazji, cóż wiosno przybywaj do naszych domów. Radość również można bliskim sprawić i np takie kwiaty z papieru sprawią frajdę zwłaszcza że wytrwają do lata a może nawet do następnej wiosny. Dobry pomysł również otrzymamy na wykonanie własnego pudełka na prezent ;-)
Ilustracje są piękne, natomiast instrukcje czytelne. Dodatkowo zaznaczony stopień trudności i przybliżony czas wykonania pozwala na zaplanowanie zadania jaki sobie wybraliśmy. Książka idealna na każda pogodę, pożyteczna i pozwala rozwijać kreatywność u dziecka.

Chcecie taką książkę? mam dla was jeden egzemplarz ;-)


Opis: ze strony www.siedmiorog.pl
"...50 prac ręcznych na wiosnę to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką wiosenną: kwiatów, zwierzątek, koszyczków, pisanek, dekoracji wielkanocnych i wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent. Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego:
– łatwe;
– średnie;
– trudne.
Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Książka 50 prac ręcznych na wiosnę proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej...."

wiosenne dekoracje

żonkil

czas wykonania

hiacynt

kula kwiatowa

szablony zwierząt

wiosenne dekoracje

Pracownia małych artystów

Info:
ilustracje i zdjęcia Artur Piątek
Opracowanie tekstów Iwona Gawryś, Paulina Mańka
ilość stron 110
oprawa twarda
format A4
rok wydania 2014

2 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.