poniedziałek, 7 marca 2016

Karty Top Trumps


karty top trumps

Jedynymi kartami jakimi do tej pory dzieci operowały to zwykły Piotruś czy jakoś tak. Ja nie jestem znawcą w kartach w życiu nie grałam w karty. No może za dziecka kuzyni próbowali nauczyć mnie, ale moje zainteresowanie skończyło się na kartach w momencie gdy zaczęli
mi tłumaczyć na czym to polega :-)
Pod koniec zeszłego roku dzieci otrzymały karty Top Trumps. Karty przypadły do gustu dzieciom bo jak by tu powiedzieć bohaterowie ich zachęciły. Minionki to ostatnio hit i chyba nie ma dzieciaka który by tego nie lubił ;-) Moja najmłodsza ma trzy powody by zgarnąć wszystkie karty. Po za Minionkami także Kraina lodu i My little Pony to jej fascynacja. Dziecko wymyśliło swoją własną grę i przekładanie, układanie, sortowanie itp. bardziej ją wciągało niż sama zalecana gra.
Starsze dzieci już trzymały się zasad i reguł w grze. Dobrze radziły sobie a  minionki swoją postacią bawiły, przez co gra trwała dłużej. Takie karty to świetny pomysł na podróż bardzo długą i na pewno warto je wozić w samochodzie by uniknąć takich sytuacji z pytaniami "...a daleko jeszcze...?" 

A jak tam u was z kartami? macie swoje przygody z nimi związane?

Opis:
"... Karty Top Trumps edycja Minionki. Karty Top Trumps to nr 1 wśród gier karcianych w Wielkiej Brytanii, teraz wkracza do Polski. Poprzednie edycje kart Top Trumps to m.in Kraina lodu oraz My Little Pony...."

karty minionki


niech żyje służba

karty my little pony


dziecko gra

minionki3 komentarze :

  1. Fajne, nie wiedziałam że takie coś jest :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kilka razy pisałam o grach edukacyjnych typu "Top Trumps" (wykorzystaniu pomysłu porównywania wartości). Wcześniej było o mnożeniu, ostatnio o władcach Polski ;-)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.