sobota, 2 stycznia 2016

Zwierzaki na tratwieKolejna fenomenalna gra z wydawnictwa Egmont. Te gry ostatnio najlepiej nas rozrywają, w kwestii rozrywki oczywiście. I oczywiście moja najmłodsze dziecko musiało w pierwszej kolejności
zagrać partyjkę sam na sam z figurkami zwierząt i pobawić się kartami, nic na to nie poradzę że elementy gry są jak najlepsze zabawki.
I co dalej?, dalej jeszcze lepsza zabawa. Wyłupywanie elementów z kart, dzieci to ubóstwiają aż im ręce się trzęsą przy tym. Dodatkowo wyrywają pomiędzy sobą karty, by jak najwięcej tej zręcznościowej pracy wykonać( swoją drogą mógłby ktoś wpaść na pomysł wyprodukowania takiej gry gdzie wyłupywanie to podstawa).
Kolejny etap rozkładamy karty wokół tratwy a na nich pasujące figurki zwierząt. I dalej według instrukcji, która zamieszczona jest w formie książeczki do gry. Instrukcja czytelna i każdy etap wypunktowany, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu :-)
W grze chodzi o to by zmieścić na tratwie jak najwięcej zwierzątek, oczywiście każdy widzi to na swój sposób. Dla tego pomiędzy graczami jest rywalizacja a ten wygrywa kto zdobędzie najwięcej punktów odpowiednich do swoich podjętych słusznych decyzji :-)
Zabawa była przednia, i skończyła się gdy wszystkie tratwy zostały wytestowane, dodatkowo klepsydra podnosiła napięcie.

 Czas miło spędzony w gronie najbliższych to czas bezcenny ;-)

Opis ze strony www.egmont.pl
"...Każdego roku zwierzęta urządzają sobie spływ na tratwach rwącą rzeką.
Żadne nie chce przegapić tej zabawy. Niestety, tratwy są małe, a chętnych dużo.
Gracze odgadują, ile zwierząt zmieści się na tratwie. Gdy nadejdzie czas podróży, muszą je odpowiednio poukładać, co będzie nie lada wyzwaniem. ZWIERZAKI NA TRATWIE to gra-zabawka, która rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne.
Gra zdobyła 5 nagród i nominacji...."

Info:
Gra planszowa
Tytuł:  Zwierzaki na trawie
autor:  Carlo A. Rossi
  • Liczba graczy 2-4 graczy
  • Wiek od 5-105 lat
  • Czas rozgrywki 20 min. 

5 komentarzy :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.