piątek, 22 stycznia 2016

Lokomotywa - ciężka, ogromna i ...


lokomotywa

Kultowe wiersze, gdzie już każdy przedszkolak zna. To must have w każdym domu gdzie są dzieci. Idealne na prezent, można już wręczyć nawet dwulatkowi. Sentyment każdy dorosły ma do tych wierszy, dla tego każde dziecko musi poznać modną literaturę z czasów gdy mama i tata a nawet
dziadki kochali.
A teraz przyszedł czas na wasze dziecko, pokaż co było na twojej półeczce z książkami albo co wypożyczałeś ze szkolnej biblioteki.  "Lokomotywa" kto tego nie zna? i tego fragmentu  " Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa..." Większość z nas zna pewnie na pamięć ten rym " :-) Albo "Rzepka" gdzie opowiada o wesołej przygodzie i ta biedna kawka co na końcu wpadła a trawkę :-D "Ptasie radio" do dopiero heca. Wrzask jeden głośniejszy od drugiego, kłótnia i awanturka to się musiało źle skończyć ;-)
Trzy ponadczasowe teksty i ilustracje wszystkie należą do kanonu polskiej poezji dla dzieci. Koniecznie wasze dziecko musi je poznać ;-)

Opis ze stronywww.muza.com.pl
"..."Lokomotywę”, „Rzepkę” i „Ptasie radio” autorstwa Juliana Tuwima znają wszyscy Polacy. W serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca prezentujemy mocno już zapomniane wydanie z 1958 roku w opracowaniu graficznym jednego z twórców polskiej szkoły plakatu, Jana Lenicy...."

Julian Tuwim

lokomotywa

ptasie radio

rzepka


Info:
  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 04.11.2015
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 56
  • Format: 29.0 x 20.5 cm
  • Autor: Julian Tuwim

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.