poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Gry dla dzieciOd pewnego czasu najmłodsze domaga się komputera, dziwi to może niektórych z was ale w domu każdy ma swój po za Mają. Maja zaczyna nudzić i wymagać, bo przecież ona idzie do szkoły (przedszkole) a w jej pokoju na biurku tylko zabawkowy laptop, który nie spełnia wymogów jej ulubionych gier.
Ulubione gry ?
tak, Maja jak tylko wyczai że mama włącza swój komputer od razu stanie jak zahipnotyzowana i ciągle powtarza "...ja chce grę, ja chce grę..." potrafi tak przez dość długi czas stać i wymuszać. Próbuje być wytrwała ale przychodzi taki czas że dziecko doczeka się tych swoich "5 minut" i w tedy zaczyna się granie na grydladzieci.pl  chociaż ostatnio większością to wybieranie gier jest najlepszą frajdą. Czasem ciężko jest dziecku wybrać -  czy dziś będzie ubierać lalkę,  kąpać kotka a może meblować pokój, czy kolorować i układać puzzle.
Szukając strony odpowiedniej z grami dla takich maluchów jak Maja, przetestowaliśmy nie jedną stronę, nie które ciężko było dorosłemu się poruszać a co dopiero 4 letniemu dziecku. Dla tego Grydladzieci.pl polecamy za przejrzystość strony. Idealnie wszystko poukładane kategoriami, czytelne opisy gier, intuicyjne w obsłudze.
Strona z grami to pierwszy kontakt dziecka z obsługa komputera, tu dziecko uczy się pierwszych kroków w świecie online. Uczy się spostrzegawczości, precyzyjnych ruchów myszką, poznaje klawiaturę itp. Pamiętajcie tylko by ustalić odpowiedni czas i ustalcie to z dzieckiem - unikniecie później rozczarowania dziecka że nagle musi zakończyć grę. Dziecka także nie wolno zostawiać same na ten czas przy komputerze, bądźcie zawsze w pobliżu by w razie czego pomóż w grze, a i tu uniknięcie kolejnej kłótni z dzieckiem że np nie grało bo nie zrozumiało gry a czas na grę przeleciał na czekaniu. Ja już wiem coś na ten temat :-p


Dziś Maja układała puzzle ;-)


PS.
A swoją drogą to mama pisząc tego posta w ciągła się w grę w "kulki" kojarzycie może?3 komentarze :

 1. moje dziewczynki nie znają żadnych gier komputerowych - i oby tak zostało jak najdłużej :p
  ps. gra w kulki potrafi wciągać :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek jeszcze zupełnie nie ciągnie do komputera, ma trzy lata. Pewnie i na niego przyjdzie pora, ale na razie jest zdecydowanie zwolennikiem wszelkich zabaw ruchowych i czytania książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, gry to pierwsza szkoła dla dziecka w obsłudze komputera ;-)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.