sobota, 4 lipca 2020

Więźniowie geografii. 12 map które pomogą ci zrozumieć świat


Więźniowie geografii, 12 map


Zawsze lubiłam za dziecka śledzić mapy w atlasach szkolnych, czy w podręczniku do historii, porównując jaki wpływ miała obecna władza na granice państwa. Jestem typowym wzrokowcem, więc wiedza zdecydowanie lepiej się przyswajała, szkoda tylko, że w latach mojego szkolnictwa, nie było takich bogato ilustrowanych książek.
Teraz książki są tak fantastyczne, że można siedzieć nad nimi godzinami, ambitne dzieciaki na pewno przy nich rozwiną swoją wiedzę na temat geografii, historii, polityki. Atlas sprawdzi się również do wypracowań na lekcje, my np. mieliśmy w drugiej klasie narysować mapki kontynentów i tutaj wykorzystaliśmy szkice do odrysowania.  
Atlas zaspokoi każdego ciekawskiego, wiele informacji, gdzie w szkole nie uczą. Jako dorosła osoba, sama zainteresowaniem śledziłam z dzieckiem informacje, dużo ciekawostek. Książka to dobry pomysł na prezent z okazji i bez okazji, chociażby, żeby wybrać miejsce na ciekawą podróż.


Opis:
Jak USA stały się supermocarstwem?
Dlaczego ludzie toczą wojny?
Dlaczego jedne kraje są bogate, a inne biedne?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszej książce. Dzięki zawartym w niej mapom zrozumiesz, w jaki sposób geografia kształtowała historię. Dowiesz się również, jak góry, rzeki i morza wpływają na decyzje światowych przywódców, a także dlaczego geografia sprawia, że historia się powtarza. To wyjątkowe wprowadzenie do polityki międzynarodowej zainspiruje ciekawskich na całym świecie.

Znakomite ilustrowane streszczenie światowego bestsellera Więźniowie geografii autorstwa Tima Marshalla.

Info:
Autor: Tim Marshall
Tytuł: Więźniowie geografii, 12 map które pomogą ci zrozumieć świat
Ilustracje: Grace Easton, Jessica Smith
Okładka: twarda
Stron: 80
Data wydania: 02.2020
Wydawnictwo: Zysk i Ska
Gatunek: literatura popularnonaukowa, dla dzieci, geopolityka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.