środa, 10 czerwca 2020

Kartonowe klocki konstrukcyjne, CARDBLOCKS.

                                            

Oryginalne i nie powtarzalne klocki, a przede wszystkim 100% ekologiczne. Klocki są podwójnie do składania, bo raz, że trzeba je z każda osobna złożyć, to później można już budować dowolne konstrukcje. Klocki przeznaczone dla każdego prawie w każdym wieku, moi testerzy najmłodsi mieli ok. 5 lat, ale myślę, że i młodsi się pobawią, pod warunkiem, że wyrośli już z wkładania do ust zabawek. 
Dla dziewczynki niesamowita zabawa w tworzeniu mebli dla lalek, zagród dla zwierząt, maskotek, domki dla lalek. Dziecko nie mogło się zdecydować, co na koniec zostawić, bo końcowy efekt chciała pokolorować. 
Dla chłopca tutaj to już totalny odlot, raz, że klocki, to dwa skojarzenie z Mincecraft, niestworzone budowle, przeróbki i końca nie ma w wymyślaniu konkurencyjnych budowlach. A na koniec, by zwieńczyć chłopięce marzenie, to robot na koniec powstał.
Tektura wyjątkowo solidna, można składać wiele razy. Wiadomo, że nic wiecznie nie trwa, ale  klocki uczą cierpliwości i staranności w tych pracach technicznych. 
Czy warto? Warto i to poszerzać ten podstawowy zestaw. Te bryły platońskie są intrygujące. :-)
 

Opis:
CARDBLOCKS to połączenie KLOCKA o oryginalnej konstrukcji i specjalnego ŁĄCZNIKA dające niespotykane dotąd możliwości tworzenia. Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób w każdym wieku, lubiących kreatywne zajęcia. 

EKOLOGICZNE 
Klocki CARDBLOCKS są wykonane z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała.  

ROZWIJAJĄ WYOBRAŹNIE 
CARDBLOCKS działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania przestrzeni. Mają otwartą i elastyczną formułę. 

ŁĄCZĄ POKOLENIA 
Bawią i integrują. Zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Budowanie konstrukcji z tekturowych klocków daje ogromną satysfakcję rodzicom, dziadkom, jak i samym dzieciom. 

POLSKI PATENT 
CARDBLOCKS to produkt oryginalny, pomysłowy i genialny w swojej prostocie. Twórcą idei jest Pan Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań z tektury. Klocki produkowane są w Polsce z poszanowaniem dla natury.


Info:

                                          Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. 

                                                                   Zestaw podstawowy.

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 05.2020
Wiek: 4+ do 100

2 komentarze :

  1. Świetnie to wygląda, idealne dla konstruktorów ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe... Pierwszy raz o czymś takim słyszę. A jak z trwałością takich klocków?

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.