sobota, 10 listopada 2018

Filip, lis i magia słów.

Filip, lis i magia słów

Jest sobota, sobotnie porządki pełną parą. Pełną parą również krzyki i awantury, kto ma dziś myć podłogi, a kto odkurzać, a czemu ja mam to zrobić?, a czemu on tamto robi?, a czemu on tego nie robi?. Znowu to samo!, po co mamy sprzątać?, ale ja zaraz idę do kolegi!  itp...
Opadam z sił, biorę pierwszą lepszą książkę która czeka na swoje przysłowiowe pięć minut. Siadam koło najmłodszej by wspólnie poczytać. Taki mamy codzienny rytuał by
utrwalić naukę czytania... Pierwszą z brzegu książką okazała się być pt "Filip, lis i magia słów" otwieram na pierwszym opowiadaniu pt "Dlaczego Pusia nie bawi się dzisiaj z Filipem?"
Czytam na głos, czytam i nie mogę przerwać bo wyczuwam jakąś ironię losu! Nawet moja najstarsza nastolatka z mopem zastygła w progu pokoju z dziwnie przyklejonym uśmiechem na twarzy. Syn nastoletni krzyczy z kuchni przekrzykując odkurzacz "Bla, bla, bla" - bo jakże, taka oczywistość i jego boli. Najmłodsza tylko głową przytakiwała, bo może i najmłodsza, ale pojmuję co to obowiązki i odpowiedzialność. 
Chyba nasze kazania na temat dorosłości i obowiązku tak nie ruszało jak to opowiadanie. Aż nie wiem, co  będzie gdy zaczniemy czytać kolejne opowiadania, czy znowu wjadą moim dzieciom na ambicje?
Książka jak i pewnie cała seria to nieodzowny sposób na przekazanie dzieciom wiedzy o życiu, dorosłości. Bardzo pomocne są ostatnie strony, gdzie dziecko może je wykorzystać do wykonania  
teatrzyku z postaciami z książki. Dziecko z rodzicem może wymyślić swoje przygody, albo utrwalić zawarte w książce.
Musisz ją mieć!

Opis: ze strony wydawnictwa www.gwp.pl
"... Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem. Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?
To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się wielką popularnością. Poniższa seria to pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody. W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości. Zamieszczony na końcu pomysł na teatrzyk i wycinanki zwierzaków pomogą czytelnikom rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne przygody małym przyjaciołom..."Info:
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Ilustracje: Klara Wicenty
Okładka: Twarda
Stron: 128
Wymiary: 200x200
Data premiery: 10.2018
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.