środa, 24 października 2018

Rusz głową. Gimnastyka mózgu dla dzieci.
Uczymy się cały czas, nie zwalniamy nigdy, codziennie przyswajamy nowe wiadomości. Nie które nie mają większego znaczenia, a są i takie że zmieniają punkt naszego myślenia. Cieszymy się na każdy drobny szczegół, próby zdobycia wiedzy u dziecka. Tym starsze są, mamy coraz większe wymagania wobec ich. My jako rodzice jesteśmy pierwszymi
nauczycielami dziecka i to od nas zależy czym nasiąknie skorupka za młodu.
Dzieci mają inne, jak by tu powiedzieć - podejście do przyswajania wiedzy. Dla nas dorosłych wydawać się może, że one myślą tylko o zabawie. Ale postawmy się w ich miejscu. Gdyby już będąc w kołysce miały tą świadomość że ich celem jest zdobywać wiedzę, po to by pracować na swoje utrzymanie, rodziny i budżetu państwa, wegetowały by w tej kołysce pogrążone w depresji. 😛 Taki czarny humor. Dlatego dla każdego kołyska to sentyment z szczęśliwego dzieciństwa a nie trwogi o przeżycie.
Dzieciom w głowie zabawa, a nam dorosłym na barkach spoczywa odpowiedzialność za ich odpowiedni rozwój. Dla tego drodzy rodzice bawmy się z dziećmi mądrze.

Ps. Właśnie przerabiamy ciekawą książkę. Emocje przy niej duże, bo to świetna zabawa.... ale cicho sza 😁 dziecko nie wie, że tak naprawdę uczymy się😜

Opis:
 "...Rusz głową to inspirujący przewodnik po dziecięcym mózgu i kolejnych etapach jego rozwoju. Książka zawiera różnorodne ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się, kreatywność. Autorka podaje także wskazówki dotyczące diety, ruchu, zabawek czy miejsca do pracy"
 Zalecane dla dzieci 5-11 lat


Info:
  • Wydanie: 2018 
  • Autor: Anne Lene Johnsen
  • Tłumacz: Justyna Czechowska
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Typ oprawy: twarda 
  • Data premiery: 15.05.2018

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.