niedziela, 11 listopada 2018

Czytam sobie. Seria z kotylionem. 100 lat niepodległości.


Czytam sobie. Seria z kotylionem

Seria "Czytam sobie" jest u nas od lat, to sprawdzone na moich starszych dzieciach  pomoce w nauce czytania. Teraz najmłodsza dzięki nim chwyta bakcyla do czytania.
Poziomy trudności pozwalają na dostosowanie do umiejętności dziecka. A ciekawe historie wciągają w czytanie. To takie książeczki dwa w jednym, raz że dziecko uczy się czytać, to dwa dziecko czyta o niesamowitych ludziach, zdarzeniach, historii.
A pro pro historii seria z kotylionem została specjalnie
stworzona z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Limitowana edycja z tej okazji przybliża dzieciom postacie znane i te mniej znane, które bez nich nie odzyskalibyśmy niepodległości.

Co na to moje dziecko? Jest na etapie pierwszego poziomu, a  w sumie to pomału przechodzimy na drugi poziom. Opowieści są napisane zrozumiałym językiem dla dzieci, co pozwala dziecku z dużą ciekawością skupić się nie tylko na literach ale i na zrozumieniu czytanego tekstu. Dzięki temu dziecko jest zaciekawione opowieściami. A jak wiadomo nie od dziś, zabawa i ciekawość to największy krok do samodzielnie zdobytej wiedzy u dziecka 😉Opis: ze strony wydawnictwa
"...Czytam sobie to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu. 
Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowania
Poziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów)

Stworzona przez najlepszych polskich autorów i ilustratorów, konsultowana i rekomendowana przez ekspertów już od 5 lat zdobywa zaufanie rodziców i daje radość dzieciom. Przez ten czas powstało aż 54 tytułów nie tylko opowiadających historie literackie, ale także przybliżających ważne wydarzenia z historii i nauki, a także polskie legendy. Do tej pory zostało sprzedanych ponad milion egzemplarzy książek, co świadczy jak wielką popularnością cieszy się seria i jak skutecznie zaraża kolejne pokolenia – bakcylem czytania! 
Seria stała się inspirację do kolejnej edycji Akcji społecznej Czytam sobie, której hasłem przewodnim stało hasło: Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! Zwraca ono uwagę na fakt, jak ważna jest nauka samodzielnego czytania od najmłodszych lat. Dzięki czytaniu, można odkryć swoją pasję i wybrać przyszłą drogę zawodową, a także osiągnąć w życiu sukces. 
W akcji wzięli udział m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid i Marcin Michalak. Do licznego grona ambasadorów akcji dołączyła w tym roku również Justyna Sobolewska. ..."PolskaBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.