poniedziałek, 27 lutego 2017

Malina szał dziewczyna


Malina szał dziewczyna

Nie mogło być inaczej, mamy pierwszą część to i druga cześć przygód Maliny jest z nami :-) Post o pierwszej części znajdziecie klikając TU.
Kontynuacja książki jest podobna do pierwszej czyli służy również jako
szkicownik, dziecko samo wykonuje ilustrację do tekstu, czy  również ma zadane zadania do wykonania. Książka bawi, uczy i daje do myślenia. Dziecko które samo czyta sobie, uczy sie analizować tekst i przyswaja go. Gdy by tak wszystkie lektury szkolne wyglądały dzieci pewnie by chętnie czytały je ;-)
Czytając dziecku młodszemu efekt jest taki sam, plus bliski kontakt z rodzicem. Razem opracowałyśmy plan działania, omawialiśmy zachowanie bohaterki i o dziwo często sytuacje nam były znane, no cóż takie życie :-) Owszem dla młodszego dziecka czy mojej pięciolatki książka z początku była nudna bo brak kolorowych obrazków. Sytuacja w trakcie czytania zmieniała się gdy dziecko zaczęło zastanawiać się co to za tajemnicza zagadka z tą zabawą. Wręcz było błaganie by jeszcze jedną stronę i jeszcze jedną, bo a nóż może dowie się o co chodzi w tej zabawie :-) 

To kto chętny na podróż w czasie ?


Opis: ze strony  www.muza.com.pl
"...Druga część przygód Maliny-cud dziewczyny. Kończy się rok szkolny i Malina rozpoczyna szalone wakacje. Odkąd pozwalające na podróże w czasie Szmaragdełko w magiczny sposób wróciło do niej z przeszłości, dziewczynka nie rozstaje się z nim ani na moment. Nosi je na szyi zawieszone na specjalnej, podarowanej przez prababcię Rysię jedwabnej wstążeczce. Malina jest inteligentna, sprytna i skora do żartów, dużo mówi, czasem nawet szybciej niż myśli. A to wraz ze Szmaragdełkiem doprowadzi do wielu zaskakujących sytuacji…Dzięki Malinie czeka Was wspaniała zabawa z największym skarbem, jaki posiadamy, czyli wyobraźnią. Bo wtedy nie ma rzeczy niemożliwych! Bądźcie przygotowani na niesamowite podróże w czasie i zwariowane przygody. Na totalne wywracanie wszystkiego do góry nogami...."


Katarzyna Pakosińska
Info:
 • Wydanie: 1
 • Data wydania: 23.11.2016
 • Oprawa: twarda
 • Liczba stron: 160
 • Format: 16.0 x 21.5 cm
 • Autor: Katarzyna Pakosińska

2 komentarze :

 1. Rewelacja :) Nie wiedziałam, że pani Pakosińska zabrała się za książki, ale jestem ogromnie ciekawa efektów jej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo nieszablonowo :)

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.