piątek, 10 lutego 2017

Mali detektywi nauka i zabawa


mali detektywi

Mam dla was kolejną propozycję na urozmaicenie czasu z dziećmi :-) I kolejna grę planszową którą kochamy :-)
Gra Mali detektywi to gra gdzie dziecko ćwiczy spostrzegawczość, pamięć  i myślenie logiczne oraz liczenie i nauka zegara, tak kochani moja pięciolatka musiała zaliczyć
matematykę przy tej grze. Gdy jest moment wykładania kart na planszę każdy "schowek" może pomieścić wyliczoną ilość przedmiotów, czy zegar dało dziecku do myślenia o co chodzi z tą wskazówką i tak trzeba było zaspokoić ciekawość dziecka. Dzięki temu nasza gra nieco wydłużyła się, ale tu była nauka przez zabawę co bardzo sobie cenimy :-)

Najmłodsze ma tu najlepsze fochy zaczyna pierwsze i bez obaw nie trzeba kombinować by dać dziecku wygrać. Zabawa daje dużo euforii dziecku jak i rodzicowi, w sumie niezła zabawa wciągająca. Moja pierwsza rozgrywka wyglądała tak że miałam tylko pokazać jak się gra, a koniec końcem zakończyłam z dziećmi grę :-)

Opis: ze strony www.sklep.egmont.pl
"...Antek i Antosia bardzo lubią zabawę w detektywa. Tata chowa kilka zabawek do magicznego kufra. Aby odgadnąć, jakie przedmioty zostały schowane, dzieci będą musiały odnaleźć wszystkie pozostałe zabawki i wydedukować, których brakuje.
Mali detektywi to gra kooperacyjna rozwijająca u dzieci logiczne myślenie oraz pamięć...."


Info:

gra planszowa
  • Seria wydawnicza Rodzinka wygrywa
  • Ilustrator Zofia Burkowska
  • Liczba graczy 1-8 graczy
  • Wiek od 3-103 lat
  • Czas rozgrywki 20 min.

2 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.