piątek, 25 września 2015

Domowa fabryka czekolady

Dziś pogada nie wyjściowa, więc można sobie pozwolić na małe co nieco i wybraliśmy się do domowej fabryki czekolady. Czyli wypadało by wcześniej przygotować się takie dni, dla tego już od pewnego czasu w kuchni, głęboko w szafce schowane przed dziećmi, czekało na ta chwilę.


Gdy zakomunikowałam dzieciom że idziemy produkować czekoladę to ochów i achów było bez końca, podobnie jak pytań typu: jak? z czego? gdzie?.... Dopiero  gdy zaczełam wyciągać z pudełka potrzebne produkty i akcesoria, zaczeli układać w całość tą układankę-niespodziankę. Pozostało tylko jedno pytanie "...czy to będzie smakować?..."  Frajda przy produkcji własnych tabliczek czekolady była i to nie mała, przepychanki przy wyborze szablonu tradycyjnie musi być. Maja szybko wybrała kotka, więc zaczęliśmy działać. Instrukcja czytelna, szybko doszliśmy do celu.  Wystarczy tylko rozpuścić saszetki  w gorącej wodzie, rozprowadzić na wybranym szablonie według kolejności rozpuszczoną czekoladę, schłodzić a później mniam mniam :-D

Czekolada jest przepyszna!!! dzięki temu własna wyprodukowana tabliczka czekolady na długo zapadnie w pamięci dziecka i będą to miłe chwilę do wspomnień :-)


Opis ze strony: Dzielnicadzieci.pl
"... Chocolate picture maker - zabawka, którą możesz zjeść - to zupełnie nowy produkt na polskim rynku. Jest niezwykle kreatywna - na tabliczce czekolady możesz umieścić dowolną wiadomość lub rysunek (w opakowaniu znajdują się  szablony do wykorzystania), a potem ją zjeść (jest przepyszna) lub podarować bliskiej osobie..." 
 


Chocolate picture maker : 
 • Szybko tężeje. 
 • Rozpuszcza się w ciepłej wodzie z kranu. 
 • Łatwa personalizacja oznacza, że to doskonały pomysł na prezenty. 
 • 100% belgijskiej czekolady.
 • Wegetariańskie i bezglutenowe.
 • Bez sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.
 • Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii.
 •  Chocolate Picture Maker   zdobył 3 niesamowite nagrody w 2013 roku oraz był numerem 1 na brytyjskim Amazonie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie wyprzedzając wielkie marki!

Smacznego :-) 7 komentarzy :

 1. taką czekoladkę to bym sama zjadła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Już wiem, co będziemy robić w długie, jesienne wieczory:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale super zabawa własnoręcznie zrobiona czekolada pewnie smakuje najlepiej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna ,,zabawka" na jesienne słoty, a jaka pyszna, muszę spróbować, moje dzieciaki będą zachwycone, zapraszam do siebie http://blog.alkapask.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem kto miał by większą radochę, ja czy Wika :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa alternatywa dla zwykłych gotowych czekolad.

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.