wtorek, 24 lutego 2015

Sprytny robot - Mechanika i zabawa


Jeśli wasze dziecko lubi majsterkować, rozkładać zabawki na czynniki pierwsze. Eksperymentować, konstruować to mam coś co bardzo was zainteresuje.

 Filip od kąt pamiętam dużo czasu poświęcał "zabawie" w rozkładanie zabawek. Wśród zabawek jego podstawowym elementem dobrej zabawy jest zestaw śrubokrętów. Po nim żadne zabawki nie mogły przejść dalej by się cieszyło inne dziecko. Taka natura jego powstrzymywała nas od tego by nie kupować mu z byt drogich zabawek bo nie miała to sensu. 
Ale jakiś czas temu Filip otrzymał prezent, który okazał się nową pasją  w zabawie a być może i nowym doświadczeniem które zaowocuje w życiu zawodowym ? Bardzo poważna zabawka z serii Mechanika i zabawa od 4M  sprytny robot krab

Filipa złożenie robota zajęło około 15 minut, bez zawracania sobie głowy z instrukcją i między czasie jeszcze szukał swojego sprzętu czyt. zestawu śrubokrętów ;-)  Mistrz dumny później chodził i wszystkim pokazywał jaki z niego konstruktor ;-D

Skonstruowany robot krab, zręcznie wykrywa krawędzie więc gdy tak sobie chodzi po stole walczy by nie spaść z niego ale jeśli się to zdarzy to jego specjalnie zaprojektowane nogi absorbują wstrząsy, chroniąc w ten sposób korpus przed uszkodzenie. Jeśli siła oddziaływania jest duża - nogi mogą wypaść z obudowy. Nie ma czym się martwić, nogi zainstalować można z powrotem ;-)
Wiele robotów - krabów zostało zaprojektowanych w taki sam sposób jak prawdziwe skorupiaki - do chodzenia bokiem. Kraby chodzą bokiem, ponieważ nie potrafią chodzić do przodu! Stawy w ich nogach zginają się tylko w pozycji góra-dół, nie z boku na bok.

Robota można rozkręcać i skręcać w nieskończoność. I jest rewelacyjnym produktem na prezent dla starszego dziecka. Zabawka jest od 8 lat ale myślę że jak dziecko tak jak mój Filip w wieku pięciu lat miał opanowany zawartość garażu taty i umie posługiwać się śrubokrętami i kluczami to można się pokusić i dla młodszego dziecka, zresztą nie ukrywajmy tatuś też może się pobawić ;-)Info:
Wymiary pudełka: 24 x 16,5 x 6 cm.
Dla dzieci powyżej 8. roku życia.
Do prawidłowego funkcjonowania robota potrzebna jest 1 bateria AA 1,5 V.PS. Przypominam o zabawie urodzinowej gdzie między innymi firma Russell jest sponsorem nagrody w zabawie oraz dystrybutorem na wyłączność w Polsce – crayola i 4M.  

 Kliknij w baner konkursowy zostaniesz przekierowany do zabawy ;-)
http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2015/02/trzy-lata-juz-sie-w-to-bawie-i-nadal.html

8 komentarzy :

 1. Rewelacyjny sprzęt. Idealny dla mojego syna. Musze go mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby były jakieś podobne zabawki tylko dla dużych dzieci to bym kupiła dla męża. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, taka zabawka z pewnością spodobałaby się mojemu synowi. Przy okazji również tatusiowi :P To również dobry pomysł na prezent, coś oryginalnego nie banalnego.

  nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Fju Fju jaki sprzęt! Pierwszy raz takie coś widzę!

  http://krzysiaczkowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne....mój syn uwielbia konstruować,ale nie sądziłam , że można kupić coś tak fajnego w przystępnej cenie. Już wiem co dostanie na dzień dziecka..Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, to jest dobry pomysł ;-)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. super polecam także niedawno odkryte prze zemnie zabawki edukacyjne http://zuzutoys.pl/13-seria-polska-dla-dzieci dzieci się bawią i uczą, a ta wiedza nieświadomie pozyskana przy zabawie zaprocentuje w szkole

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.