wtorek, 10 marca 2020

Ekorodzina


Niesamowita podróż do świata ekologi, a to wszystko z punktu widzenia kosmosu. Przyjemna opowieść, a nawet bym powiedziała edukacyjna lekcja z geografii dla najmłodszych. Choć szczerze powiem, że wiele i ja wyniosłam wiedzy z tej książeczki, wiele informacji już zapomniałam ze szkolnej ławki, dużo sobie przypomniałam i dużo dowiedziałam się, czego nie mówili  mi w szkole.
Pięknie i przejrzyście opowiedziana nauka o
astronomii. Jaka funkcję pełni słońce, księżyc, planety wokół, trochę humoru i dochodzimy do głównego tematu, czemu ziemia się smuci.
Temat ekologi, gdzie planeta ziemia w delikatny sposób przekazuje dzieciom, że jej mieszkańcy nie dbają o nią, po czym zaczyna się lekcja ekologi, gdzie wytłumaczone są pojęcia o segregacji śmieci, jak dbać o wspólne dobro i dla następnych pokoleń.
Książeczka ostatnie strony ma poświęcone do prac plastycznych, gdzie dziecko samodzielnie może kolorować kolorowanki. 
Książeczka idealna na prowadzenie lekcji o ekologii, idealna z okazji światowego dnia sprzątania. Pamiętajmy jednak, że sprzątamy nie tylko odświętnie!! 
Książka często odwołuję się do kanałów YouTube, gdzie dziecko może w kontrolowany sposób odebrać praktyczną stronę, dobra dla naszej planety.  Opis:
Wyjątkowa książka, w której Ziemia opowiada o swoich chorobach (żołądek, płuca i wysoka gorączka). Sporo naukowych faktów związanych z przyrodą, planetami i ekologią, przekazanych w prosty i zabawny sposób. Jest to również historia o miłości i porach roku w życiu każdego człowieka. Pięknie zilustrowana i "udekorowana" kolorowankami na ostatnich stronach, a w treści odnosząca się do mądrych eko-filmików z You Tube. Podobnie jak "Mały Książe", jest napisana dla małych i "dorosłych" dzieci. Idealny prezent, który być może zmieni świadomość ludzi i losy naszej planety.


Info:
Tytuł: Ekorodzina
Autor: Magdalena Harnatkiewicz
Ilustracje: Marta Zawierucha
Data wydania: Listopad 2019
Stron: 40
Gatunek: Literatura dla dzieci
Wydawnictwo: dlaczemu1 komentarz :

  1. Bardzo fajne książki takie mi się najbardziej podobają one dużo uczą dzieci. ja zawsze zwracam uwagę na to co dzieci czytają i czym się bawią zabawki też powinny uczyć. Dziecko które od małego rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność ma w życiu lżej. Sprawdzone. Dbajmy o to co czytają i jak bawią się dzieciaki.

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.