poniedziałek, 30 lipca 2018

Łap za słówka. Gra słowna

Łap za słówka

Pamiętacie grę "państwa miasta"? W latach swojej młodości jako nastolatka grałam w nią namiętnie. W każdy dzień wakacji z kuzynką z sąsiedztwa spotykaliśmy się pod parasolem, tak zwanym drzewem który rósł w takim kształcie, pod nim była ławka i tam codziennie rozgrywałyśmy partyjkę 😊.
Gra "Łap za słówka" jest bardzo podobna, lecz bardziej emocjonująca bo punkty tylko zyskuję się za unikalne wyrazy, które nie powtarzają się u konkurencji. Może pamiętacie ale w państwa miasta otrzymywało się
punktację od 5, 10, 15, a  tu tylko  słowa które nikt inny nie wymyślił 😉
W tej grze jest o wiele więcej kategorii, a gra ma również w propozycji inne warianty, więc gra jest jest atrakcyjniejsza.
Gra jest dla uczestników piszących, ale no właśnie, moja siedmiolatka bardzo chciała zagrać i dla niej powstały nowe zasady. W kwestii czytania i pisania jest na poziomie utrwalania wiedzy i tu gra okazała się pomocna w tym zadaniu. U nas odbywało się to za pomocą ustną, za zadanie dziecko miało wymyślić jak najwięcej słów na wylosowaną literkę i w danej kategorii, za słowa przeliterowane dostawała dodatkowe punkty. Gra okazała się mega edukacyjna w naszym przypadku, a dziecko tak się zaangażowało, że codziennie bawimy się szkołę z udziałem gry "Łap za słówka".

Podsumowując, gra okazała się w naszym przypadku edukacyjna. Dziecko chętnie przez to ćwiczy, co zbliża ją do samodzielnego czytania i pisania. Solidne elementy gry pozwalają dłużej cieszyć się grą i gdy dziecko będzie, płynnie czytać i pisać przejdziemy już na kolejny etap gry, według instrukcji.
Starsze rodzeństwo już konkuruje między sobą i gdy tak nadsłuchuje ich w potyczce na słowa, cieszę się że potrafią przełamać lody i na chwilę pobyć między sobą odciągnięci od dzisiejszych technologi😊
  
 Opis: ze strony egmont.pl
"...Łap za słówka” to wesoła gra imprezowa, w której gracze wymyślają słowa na czas. Ale uwaga! Punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy. Bacznie obserwuj sytuację na stole i nie daj się złapać za słówko..."

Info:
  • Wydawca: Egmont
  • Gra planszowa 
  • Język wydania: polski
  • Wymiary: 20x20x6cm
  • Wiek: 10-99 lat
  • Wydanie 2018
  • liczba graczy 2-6 osób 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.