środa, 16 maja 2018

Zadziwiające życie. Dla czego każdy z nas jest wszechświatem?

Zadziwiające życie

Po pierwsze to ilustrację! ta książka porwie was do świata pięknych ilustracji, są tak zachwycające jak zadziwiające życie!
Książka to prawdziwa kopalnia wiedzy, gdy dziecko zaskoczy cie pytaniem z serii z kosmosu a ty zaskoczony, będziesz próbować sprowadzić się na ziemię, by wytłumaczyć dziecku tak by zrozumiało odpowiedź. Przeglądając tą piękną, dużą książkę stwierdzam że to
przyroda/biologia szkolna w wielkim skrócie i opisana w sposób pobudzający wyobraźnię. Nie da się ominąć obojętnie zdania czy kartki. Czyta się od deski do deski przeglądając ilustrację. Cały czas byłam zdziwiona że taka wiedza nie była tak przekazywana w szkole. Lekcje były by o wiele pasjonujące i korzystniejsze dla rozwoju.

Taka literatura powinna być w każdym domu. Urozmaici domową bibliotekę,  pomimo że okładka sugeruje literaturę dla dzieci, to nie tylko dzieci chętnie po nią sięgną, ale i dorośli w każdym wieku. Piękne ilustrację, krótkie i zwięzłe teksty zachęcą nawet laika anty książkowego do czytania. A najważniejszy fakt to taki że wiedza przekazana  na długo zapada w pamięci.Opis: ze strony www.egmont.pl
"... Czy wiecie, że podstawowym sposobem pozyskiwania energii przez ludzi jest spożywanie słońca? Czy przypuszczaliście, że w waszych ciałach aż roi się od mikroorganizmów? Dacie wiarę w to, że rośliny są świadome otoczenia i potrafią odczuwać oraz reagować na świat w sposób znany ludziom? To tylko trzy z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce. 
Po lekturze tej niezwykłej opowieści o głębokiej wzajemnej więzi, łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem będziecie w stanie zrozumieć cykl zadziwiającego życia. Jesteście na to gotowi? „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?” to doskonała propozycja nie tylko dla młodych naukowców zafascynowanych tym, jak działa świat. To także świetny podręcznik dla rodziców, którzy chcieliby odpowiedzieć na wszystkie pytania swoich ciekawskich latorośli. Ta bogato ilustrowana książka w przystępny sposób pozwoli wam poszerzyć wiedzę i doskonale się bawić, wspólnie odkrywając tajemnice wszechświata..."INFO: 

Wydanie: 2018 
Seria/cykl: ART 
Autor: Misha Maynerick Blaise 
Tłumacz: Anna Klingofer-Szostakowska 
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 144 
Wymiary: 24.5x27.5cm  
Data premiery: 14.03.2018
1 komentarz :

  1. Bardzo ciekawa książeczka , zapamiętam ją sobie jako pomysł na prezent dla młodzieży w naszej rodzinie :)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.