niedziela, 22 kwietnia 2018

Bajka bing. Prezent urodzinowy


Bajka bing

Urodziny, temat szeroki i długi, można by się nad nim rozpisywać na różne sposoby. Ale dziś poruszymy temat kupowania prezentów dla solenizanta. Może wydawało by się nic  trudnego, gdy by nie to, że z tym prezentem dziecko ma iść do solenizanta i tu zaczynają się schody. Kto już przeszedł temat kinderbali wie że to trudne, bo ileż razy spotkał się rodzic z tekstem "...ale to fajne, ja też to chce..."
Z reguły rodzic próbuje wytłumaczyć że to nie dla niego, z reguły przekupuje drobnymi "pocieszajkami". Ale życie nie jest takie proste i są dzieci którym rodzice nie potrafią wytłumaczyć tylko idą na łatwiznę i  prezenty
kupują dwa identyczne. Niestety tak jest często i sama spotkałam się z taka sytuacją, gdy kolega syna przyszedł na urodziny z zabawką pod pachą identyczną jaką wręczył w prezencie. Niestety mama ręce rozłożyła i co mogła zrobić? zamiast wytłumaczyć i słuchać płaczu wolała kupić.

Na pomoc rodzicom, mogę podsunąć powyższą książeczkę. "Bing, prezent urodzinowy" czytając wczoraj na dobranoc tą książkę córce, pomyślałam o takich przypadkach w rodzicielstwie. W czytance idealnie opisana jest sytuacja, gdy króliczek raz wybierał prezenty bardziej pod siebie niż pod solenizantkę, dwa wybrany prezent okazał się tak fajny że ciężko było rozstać się z nim.  
Sytuacja oczywiście opanowana i prezent trafił w ręce Suli. I wam kochani rodzice życzę wytrwałości z w rozmowie z dziećmi 👦👧👍


Opis: ze strony www.egmont.pl
"...Sula ma urodziny! Z tej okazji królik Bing postanawia kupić przyjaciółce niesamowity prezent. Okazuje się jednak, że podarunek dla Suli tak bardzo spodobał się króliczkowi, że chciałby go zatrzymać. Na szczęście opiekun Flop już spieszy z pomocą! Pomaga zrozumieć Bingowi, że najlepszym prezentem dla niego jest radość przyjaciółki, a nie sam przedmiot.
Warto obdarowywać innych i spełniać ich marzenia. Przeczytaj tę historię o małych wielkich sprawach każdego przedszkolaka. Dołącz do królika i jego przyjaciół!..."
 
Info:

Wydanie: 2018 
Seria/cykl: ILUSTROWANA CZYTANKA 
Autor: Ted Dewan 
Tłumacz: Paulina Zagórska 
Typ oprawy: miękka 
Data premiery: 14.03.2018
Liczba stron:
Wymiary: 20.0x22.3cm

Wydanie: 2018 
Seria/cykl: WESOŁA KOLOROWANKA Z NAKLEJKAMI 
Autor: Ted Dewan 
Tłumacz: Paulina Zagórska 
Typ oprawy: miękka 
Data premiery: 14.03.20183 komentarze :

  1. Słodkie książeczki dla maluchów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bing jest super mój najmłodszy go uwielbia :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzieci lubią utożsamiać się z bohaterami, więc książeczka spełni swoją funkcję - zabawi i czegoś nauczy :)

    OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.