piątek, 5 czerwca 2015

Dobre maniery dziecka

Savoir vivre co to jest? pewnie nie jedno dziecko powie że nie zna takiego słowa i na pewno tak szybko nie uda mu się wypowiedzieć tego wyrazu. Ale gdy zapytamy o dobre maniery to zacznie już układać swoją regułkę podsumowującą że trzeba być grzecznym :-) 

Ale o co chodzi z tą grzecznością?  gdzie?, po co? i dla czego? 

Od najmłodszych lat uczymy, czy próbujemy by dziecko zrozumiało różnice pomiędzy złem a dobrem. My uczymy, ale i dziecko obserwuje otoczenie i naśladuje. Pamiętajmy by po za tłumaczeniem dziecku, również pokazywać jak prawidłowo się zachować, ale nie tak na pokaz -  bo dziecko najbardziej zapamięta sytuację gdy odruchowo zrobimy coś nie tak jak powinno być i cały nasz wkład w dobre maniery pójdzie w las ;-)  

Przy wyrobieniu sobie dobrych manier i z ciekawymi historyjkami do utrwalenia dla dzieci, polecam poniższą książkę. "Kubuś i dobre maniery" Pomogą wam wytłumaczyć dziecku na przykładach znanych bohaterów, czego nie wolno i co wolno robić. Sytuacje na co dzień wam znane i te okolicznościowe.     

Opis:

Wanda Chotomskaopowiada o Kubusiui jego przyjaciołach.O dobrych manierach, o wędrówkachpo Stumilowym Lesiei o nauce, która poszła w las.Info:


Kubuś i dobre maniery

Autor: Mary Hogan

Ilustracje:John Kurtz

Tłumaczenie:Wanda Chotomska

Seria: Kubuś i Przyjaciele

Oprawa:twarda

Objętość:176 stron

Format:190x190 
Grupa docelowa:3-7 lat
wydawnictwo: Egmont

1 komentarz :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.