piątek, 24 stycznia 2014

Holly Webb Animal Magic


Tak jak my dorośli mamy swoje trylogie tak i dzieci też lubią sobie poczytać ciekawe historie. Dla tego przedstawiam wam ciekawe pozycję do  biblioteczki dzieci tych trochę starszych.

seria Animal Magic autorki Holly Webb może znacie ? Jeśli nie to czas się zapoznać i sprawić dziecku niezapomniane wrażenia w podróż do magicznego świata.
W księgarniach właśnie pojawiły się nowe tomy 6 "Teodor rusza z pomocą"
Oraz tom 7 " Dzielny Fryderyk"


Zacznijmy od tego że Holly Webb jest Brytyjską autorką książek o zwierzętach dla dzieci. Ale nie takie sobie zwykłe poradniki, tylko opowieści :-)

A cała ta opowieść zaczęła się gdy pewna dziewczynka musiała zmienić miejsce zamieszkania. Nowe otoczenie jak to bywa zawsze jest niby ciekawe ale i ciężko zaakceptować zmiany. Mała Lotka, czyli dziewczynka zamieszkująca chwilowo u wujka który  prowadzi sklep zoologiczny, nagle odkrywa że zwierzęta w tym sklepie są magiczne..... I tu zaczyna się przygoda  każda książka  czyli 7 tomów opowiada o przeżyciach dziewczynki jej problemach i o tym jak próbuje pomóż innym, oraz jak rozwiązać największą tajemnicę zniknięcia pewnej jej bliskiej osoby.


Tom szósty daje już dużo wyjaśnień ktoś się znalazł :-) a Lotka próbuje jak najwięcej dowiedzieć się od osoby odnalezionej co się z nią działo przez ten czas nieobecności. Ale jednocześnie zdaje sobie sprawę że winna temu osoba czyli zła Pandora wróciła i nadal chce by inni cierpieli. Jak to wszystko się zakończy, kto pomoże unicestwić złą Pandorę ?

Tom siódmy Koniec Pandory, ale nie koniec opowieści. Lotka musi jeszcze stawić czoło rzeczywistości i pewnej Sarze ze szkolnej klasy,  która jest osobą uciążliwą dla całej klasy.  Dokuczanie, poniżanie i wredność Sary musi się zakończyć raz na zawsze.  Opinia Ewy:

Na początku ciężko było zacząć, trochę z przymusu by sprawić radość mamie (sorki mamo). Temat zwierzątka nie był zachęcający do rozpoczęcia czytania. Ale z biegiem kolejnego rozdziału szło coraz szybciej i szybciej aż był już koniec. Koniec jednak tylko książki, bo apetyt na poznanie dalszej historii był większy. I tak się wciągnęłam że szybko sięgnęłam po następną część.
Łatwy język, lekkie słowa jak to mama mówi czyta się za jednym tchnieniem czy jakoś tak się mówi? A dodatkowo bohaterka jest w moim wieku, więc i problemy życiowe podobne. Teraz mama jak to bywa po każdej przeczytanej książce wypytuje mnie co i jak. Nie potrafię opowiedzieć w dwóch zdaniach co było w książce. Ale uważam że warto było zerwać trochę nocek na czytaniu by następnego dnia chodzić z głową w chmurach.


Ewa

Wszystkie  tomy znajdziecie  TU KLIK 8 komentarzy :

 1. My mamy tom I. Czasem czytam mojej córce, ale zbyt wiele jeszcze z niej nie rozumie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaj mamo, przyjdzie czas że córcia zapyta a co było dalej ? może warto skompletować wszystkie części :-)

   Usuń
 2. Świetna książka,a Ewa!Może załóż bloga,bo pisanie nieźle Ci idzie!Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już raz założyła :-) skończyło się na jednym poście :-p zdecydowanie lepiej jej wychodzi czytanie :-)

   Usuń
 3. Dla córki 11 lat, bomba. W zasadzie nie jest to Herman Hesse, ale do CZYTANIA zachęca.

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Nie publikuje komentarzy z linkami do stron! Chcesz się zareklamować, zapraszam do kontaktu.