wtorek, 20 października 2015

Liczę sobie

Pewien czas temu Filip miał przyjemność  spędzić trochę czasu w odosobnieniu. Pobyt w szpitalu trochę go nudził i zaczął tęsknić za szkołą....no może bardziej za matematyką którą uwielbia ;-)   


Mama go poratowała i podrzuciła mu małe co nie co, oczywiście nie chodzi o słodycze (tu miał zakazane). Dla niego matematyka to miodzio (po tacie) Dla tego
książeczki z serii "liczę sobie" zaspokoiły jego ambicję i na sali zapanowała cisza, dając w ten sposób innym leżącym wytchnienia.
Książeczki 1 i 2  może już trochę za łatwe dla niego. Część zadań gdzie trzeba  było kolorować pozostawił dla młodszej siostry, zaznaczył  tylko jej jakim kolorem ma dane pole wy kolorować a on sam zabrał się za poziom 3. Poziom 3  był smakowitą przegryzką i szczurki go zaciągnęły do najgłębszego kanału matematycznego :-) 
Z punktu rodzica ciesze się że powstaje co raz więcej takich wydań, gdzie oswajają dziecko z matematyką. Biorąc pod uwagę że matematyka nie jest "konikiem" w śród uczniów starszych klas, być może nie mieli okazji "bawić" się matematyką. Z doświadczenia własnego wiem że w kuwanie matematyki jest złym rozwiązaniem, ją trzeba zrozumieć a zabawa z nią jest najlepszym rozwiązaniem, jak to w matematyce bywa :-) 

Opis ze strony www.sklep.egmont.pl

Poziom 1
Król Gromoryk i zagadkowy smok; Król Gromoryk i jajko na miękko. Król Gromoryk jest dość nietypowym królem. Jego przygody zaskakują i naprawdę skłaniają do myślenia! Poziom 1 przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!
Poziom 2
Fredek i jeden do pary; Fredek i miara wszystkiego.Fredek jest prawdziwym kosmitą. Pewnego dnia ląduje na Ziemi i próbuje zrozumieć tę dziwną planetę. Poziom 2 to wsparcie dla dzieci, które za moment rozpoczną lub właśnie rozpoczynają przygodę ze szkołą. Zabawy i zadania logiczne są tutaj tak fajne, że matematyki nie da się nie polubić. Bo matematyka to pasja odkrywania!
Poziom 3
Szczurki chwytają życie za ogon; Szczurki nie dają się wygryźć. Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody z kotem ( i nie tylko) śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zadań. Bo Szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje! Poziom 3 to wyzwanie dla najodważniejszych początkujących uczniów. Zadania, równania i obliczenia, które nie raz doprowadzą do naprawdę ciekawych wniosków. Bo matematyka to szukanie śmiałych rozwiązań!
Info:
  • Seria wydawnicza Liczę sobie
  • Ilustrator Ewa Poklewska-Koziełło
  • Oprawa MIĘKKA
  • Liczba stron 32
  • Wiek dzieci 3-7 lat

4 komentarze :

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Blogerzy! nie publikuje komentarzy z linkami do waszych stron, jeśli chcesz być ZAUWAŻONYM bądź kreatywny i wyraź to słowami w komentarzu bez spamu :-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...