wtorek, 3 marca 2015

Coś mi tam szumi czyli logopedia

Jakiś czas temu zmagałam się i pewnie wy też albo wszystko przed wami :-) z nie poprawnym zrozumieniem przez dziecko wymowy pewnych literek czy brakiem odróżnienia liter o tym samym brzmieniu. Zagmatwane to jest no nie ? Więc co się dziwić dziecku że sobie nie radzi!

Zaburzenia mowy to dość częsty problem i to my rodzice jesteśmy zobowiązani do podjęcia czynności mających na celu wyeliminowanie problemu. Na początek najlepiej skonsultować się z logopedą, a następnie dobrze jest czynnie włączyć się w terapię, regularnie ćwicząc w domu. Terapia dotyczy głosek, nie liter. Litery to znaki pisane, a głoski, to co słyszymy.

 Moja propozycją na taką samodzielną pomoc w uczeniu dziecka w domu, są bruliony logopedyczne  SZumi Mi, czyli ćwiczenia SZ i Ż/RZ  książki z praktycznymi  zabawami logopedycznymi z serii MiMowa, której bohaterem jest sympatyczna dziewczynka o imieniu Mi znana dzieciom z serwisu mimowa.pl.

Ćwiczenia z Mi oprócz treningu logopedycznego usprawniają również funkcje słuchowe, wzrokowe oraz grafomotoryczne. Materiał zawarty w książce ułożony jest metodycznie i zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Każde zagadnienie dopełnia wierszyk i zabawa plastyczna. Bogactwo materiałów dodatkowych - karty, domino, gry planszowe, ubieranki, wycinanki - sprawia, że pozycja jest atrakcyjna również dla logopedów stale poszukujących ciekawych pomocy edukacyjnych.
terapia dotyczy głosek, nie liter. Litery to znaki pisane, a głoski, to to co słyszymy.
Bogato ilustrowana lekką kreską i z humorem książeczka pozwoli małym czytelnikom na zamianę żmudnych ćwiczeń logopedycznych w doskonałą i różnorodną zabawę.

Dzieciom bardzo spodobał się taki pomysł na naukę przez zabawę, bo nie ukrywajmy która dziewczynka nie lubi ubieranek czy chłopcy modele samochodów do samodzielnego sklejenia. I gra planszowa to też niezła rozgrzewka ;-)
 I jak to mój syn ma w zwyczaju mówić "dowiedziałem się - jak się bawiłem"Info:

Autor: Anna Jama-Wach
Ilustrator: Anna Jama-Wach
Seria wydawnicza: MiMowa
Kategoria wiekowa: 5 – 8 
Format: 200x285 mm
Objętość: 64 str.
Oprawa: miękka klejona

Dodatkowe atuty książki:
Wycinanki
Gra planszowa

4 komentarze :

 1. Oj SZUumimi ostatnio cały czas, choć u nas wywoływanie odpowiednich głosek najlepiej wychodzi naszej logopedzi, a my w domu już utrwalamy. I chyba taka książeczka będzie dobrą formą nie tyle nauki (wywoływania głoski), ale jej utrwalenia w użyciu na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas największy problem jest z R ale dziecko się stara, po prostu jej nie wychodzi. Taka książeczka to w sumie niezły pomysł może być.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze? to sam bym sobie poćwiczył ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurcze, świetne te książeczki. Co prawda u nas jeszcze na nie za wcześnie, ale w przyszłości muszę o nich pamiętać.

  OdpowiedzUsuń

Myślisz że możesz coś dodać od siebie? Napisz komentarz ;-)

Ps. Blogerzy! nie publikuje komentarzy z linkami do waszych stron, jeśli chcesz być ZAUWAŻONYM bądź kreatywny i wyraź to słowami w komentarzu bez spamu :-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...